„Ženu jsme letecky transportovali na urgentní příjem plzeňské nemocnice. Její stav byl v době převozu kritický,“ informovala Deník Lenka Ptáčková, tisková mluvčí krajské záchranné služby. „Z vozu jsme museli zraněnou osobu vyprostit,“ doplnila krajská mluvčí hasičů Alena Marešová.

Příčinou nehody bylo nedání přednosti. „Čtyřicetiletý řidič kamionu, který jel od Stříbra, nedal přednost ženě, která jela od Boru,“ popsala událost tisková mluvčí tachovských policistů Dagmar Jiroušková. Řidič se prý na křižovatce rozhlédl, dal přednost vozidlům, které jely od Plané, ovšem ženu v Golfu přehlédl.

„Dopravní policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ublížení na zdraví z nedbalosti,“ uvedla mluvčí Jiroušková.

Celkové škody byly vyčísleny na stopadesát tisíc korun. Kvůli nehodě byla silnice I/21 na několik hodin uzavřena.

Druhá nehoda byla ohlášena po poledni u rybníku Regent, mezi Chodovou Planou a Sklářemi. Na silnici se srazily vozy Peugeot 207 a Škoda Octavia. Podle svědků ale ani jeden z řidičů za nehodu nemohl.

„Oktávka jela od Mariánských Lázní a peugeot od Plané. Oktávku ale začala předjíždět stříbrná fabia RS. Při předjížděcím manévru se ale v protisměru objevila dodávka. Předjíždějící řidič fabie tak v tu chvíli začal vytlačovat oktávku, ta dostala smyk a při otočce narazila do peugeotu, který jel za dodávkou,“ řekl nám na místě svědek s tím, že sportovně naladěná fabia jela velmi rychle. Z nehody také vyvázla téměř bez škrábance.

Přesné příčiny ale určí až policejní vyšetřování.

Řidiče musely s lehkými zraněními převést sanity do mariánskolázeňské nemocnice k ošetření.

Silnice byla kvůli nehodě uzavřena na několik desítek minut.

Na místě zasahovali chodovoplánští a mariánskolázeňští hasiči, kteří zlikvidovali uniklé provozní kapaliny.