V sedm hodin ráno havarovalo u Sytenského rybníka osobní auto Volkswagen Bora. "Po havárii skončil vůz mimo komunikaci. Zraněného muže jsme museli z vraku vyprostit s pomocí hydraulických nástrojů," uvedl mluvčí hasičů Petr Poncar. Muž při nehodě utrpěl lehčí zranění. "Kvůli závažnému mechanizmu nehody jsme jej ale převezli na akutní příjem Fakultní nemocnice Plzeň," informovala mluvčí záchranné služby Mária Svobodová.

Jak k nehodě došlo, vysvětlila mluvčí policie. "Při průjezdu levotočivou zatáčkou od Úlic na Stříbro nepřizpůsobil řidič ročník 1994 rychlost jízdy stavu a povaze vozovky a dostal s vozidlem smyk. Vůz vyjel mimo komunikaci a havaroval do příkopu. Zkouška na přítomnost alkoholu byla u řidiče negativní," řekla mluvčí policie Dagmar Brožová. Škoda na vozidle byla vyčíslena na 50 tisíc korun.

Božena Štěpánková z Kladrub
Musíme vyjít s penězi, slevy jsou šancí získat i kvalitní věci, říká seniorka

Necelé dvě hodiny poté nedaleko místa první nehody havarovalo další auto. "Bylo nám hlášené bezvědomí u mladé ženy, která byla navíc zaklíněná ve voze," řekla k nehodě mluvčí záchranné služby. Zraněnou z auta vyprostili hasiči. "Ženu jsme poté se středně těžkým zraněním, ale již při vědomí, transportovali letecky na akutní příjem Fakultní nemocnice Plzeň," dodala Svobodová.

"Řidička ročník 2002 dostala při průjezdu zatáčkou na namrzlé vozovce smyk a vjela do příkopu, kde se s vozem převrátila na bok. Přitom zůstala zaklíněná ve voze. Dechová zkouška na přítomnost alkoholu měla u řidičky negativní výsledek," uvedla mluvčí policie Barbora Šmaterová. Škoda byla předběžně vyčíslena na 30 tisíc korun.