„K nehodě vyjeli profesionální hasiči z Tachova a profesionální i dobrovolní hasiči ze Stříbra. Kamion jedoucí ve směru na Rozvadov narazil do panelových středových svodidel, ta se rozbila a následně zavinila nehodu vozidel, které jely ve směru na Prahu," popsala stručně nehodu mluvčí západočeských hasičů Pavla Jakoubková.

Kamion, který nehodu zavinil, se od betonových svodidel odrazil a skončil vyvrácený v pravém příkopu dálnice s utrženou nádrží, ze které uniklo na vozovku a do rozbředlého sněhu zhruba 800 litrů nafty. K druhé nádrži, zhruba 280 litrové, se hasiči nemohli dostat, protože na ní ležel návěs. Hasiči v příkopě, do kterého unikla nafta, vytvořili pomocí sorbentu provizorní norné stěny. Směs sněhu a nafty naložili do sběrných nádob, které zajistila soukromá firma.

„Ve směru na Prahu hasiči z Tachova při cestě k zásahu přijeli k další nehodě cisterny a kamionu. Ta se stala v koloně na 113. kilometru dálnice. Obešla se bez zranění. Jejich zásahu nebylo na místě potřeba, proto pokračovali k nehodě na 112. kilometru," uvedla dále mluvčí.

Mezitím, na 112. kilometru ve směru na Prahu vrazil kamion do rozbitých částí svodidel a do osobního auta s přívěsem. To začalo po nárazu hořet. „Dvěma zraněným osobám pomohl z auta ředitel územního odboru Tachov společně s veliteli stanic Tachov a Stříbro, kteří byli svědky události. Zraněným poskytli předlékařskou péči a po příjezdu je předali do péče hasičům. Záchranka oba zraněné odvezla do nemocnice. Požár byl uhašen pomocí sněhu a hasicích přístrojů. Škody vzniklé požárem byly předběžně vyčísleny na sto tisíc korun," dodala Jakoubková.