„Nehoda se stala v úterý krátce před šestou hodinou ranní ve Stříbře. Pětadvacetiletý řidič jel s osobním vozidlem Škoda Felicia Plzeňskou ulicí ve směru na Plzeň. Zatím zjištěné skutečnosti nasvědčují tomu, že řidič vyjel v táhlé pravotočivé zatáčce do protisměru, kde se střetl se dvěma protijedoucími vozidly,“ popsala nehodu mluvčí tachovské policie Dagmar Jersáková.

„S prvním nákladním vozidlem Scania s návěsem se střetl bočně, s druhým nákladním vozidlem Mercedes se střetl čelně,“ dodala mluvčí s tím, že po čelním střetu se osobní automobil Škoda Felicia odrazil a zůstal stát napříč komunikace.

Jak policisté dále zjistili provedenou dechovou zkouškou, řidič osobního auta požil před jízdou alkohol. „Přístroj naměřil hodnotu 0,36 promile alkoholu. Odběru krve se mladík odmítl podrobit. Ke kontrole policistům nepředložil doklady potřebné k řízení a provozu vozidla, policisté navíc zjistili, že nebyl připoután bezpečnostním pásem,“ informovala Deník Jersáková.

Při nehodě byl řidič osobního auta zraněn a převezen k ošetření do stodské nemocnice.

Ohledáním vozidla policisté zjistili, že platnost technické kontroly skončila letos v lednu.

„Při nehodě dále unikla nafta z poškozené palivové nádrže vozidla Scania a z poškozeného chladiče Škody Felicia unikly provozní kapaliny,“ doplnila mluvčí.

Vzniklou škodu na osobním autě odhadli policisté na 20 tisíc korun, na nákladním vozidle Scania vznikla škoda 140 tisíc korun a na dalším nákladním autě způsobila nehoda třicetitisíco­vou škodu.

Dalším šetřením bylo zjištěno, že mladý řidič osobního auta není držitelem řidičského oprávnění a že mu soud vyslovil zákaz řízení motorových vozidel. Policisté proto ve věci zahájili úkony zkráceného přípravného řízení a muž nyní čelí podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění.