„Řidič motocyklu, kterému policista v reflexní vestě dával řádným způsobem příkaz k zastavení za pomoci světelného terče, zprvu zpomalil, poté však nečekaně zrychlil a směroval přímo na ustupujícího policistu, kterému narazil do pravé nohy. Po nárazu motocyklista zvýšenou rychlostí pokračoval do Stráže, kterou projel a pokračoval buď do Boru nebo na do Bonětic,“ informovala Deník Dagmar Jiroušková, tisková mluvčí tachovských policistů.

Zraněný policista zůstal ležet na chodníku a z místa byl pak byl odvezen zácrhannou službou do nemocnice.

„Policisté v souvislosti s tím žádají veřejnost o pomoc při pátrání po dosud nezjištěném řidiči a motocyklu. K motocyklu lze uvést, že se jednalo o silniční motocykl bez kapotáže (tzv. „naháč“) se čtyřdobým motorem, zřejmě jednoválcovým, s větším zdvihovým objemem, tmavší barvy. Přední světlomet měl kulatý tvar. K řidiči lze sdělit to, že měl na hlavě integrální přílbu tmavší barvy s ochranným štítem, který měl pravděpodobně také tmavou barvu,“ sdělila Jiroušková.

Policisté, kteří po motocyklistovi intenzivně pátrají, žádají všechny občany, kteří by mohli sdělit jakékoli informace související s tímto případem, aby neprodleně kontaktovali linku tísňového volání 158 nebo se dostavili na nejbližší policejní služebnu.

„V Plzeňském kraji je od počátku ledna do konce května letošního roku evidováno celkem 11 případů, které byly kvalifikovány jako trestný čin násilí proti úřední osobě. Nejvíc takových skutků evidují policisté v Plzni, a to 5 případů. Třikrát byli napadeni policisté na Klatovsku, jednou na Rokycansku. Jeden případ evidují také na severním Plzeňsku. Na Tachovsku nebyl do současné doby evidován žádný takový skutek. Uvedený případ tedy policejní statistiky navyšuje na celkových dvanáct skutků,“ uvedla mluvčí Jiroušková.