Kamionu se při výjezdu z parkoviště totiž poškodila nádrž a vyteklá nafta kontaminovala zeminu a část se jí dostala také do kanalizace.

„Nehoda se stala při výjezdu z parkoviště u dálničního hraničního přechodu na dálnici směrem do České republiky,” řekl Deníku vedoucí dálničního oddělení Policie ČR v Ostrově Martin Fifka. „Kamion zřejmě zachytil o betonový obrubník a poškodil si nádrž. Stopa od nafty vedla až pod most, kde končila u kanalizační vpusti. Řidič s kamionem ujel, pravděpodobně do Německa, ale nelze ani vyloučit, že do Česka,” dodal Fifka.

Policisté po kamionu pátrají a žádají případné svědky nehody, která se stala ve středu přibližně v 18.15 hodin, aby se policii přihlásili. „Veškeré informace související s touto dopravní nehodou je možné sdělit na tísňovou linku Policie České republiky 158 nebo přímo policistům z dálničního oddělení Ostrov u Stříbra na telefon 374 631 671,” uvedla mluvčí krajské policie Hana Jehlíková.

Na místo nehody bylo nutné povolat specializovanou firmu, aby kontaminovanou zeminu odtěžila a uvedla lokalitu do původního stavu. „V této chvíli je kontaminovaná zemina odtěžena a odvezena. Byly to přibližně čtyři tatry. Na místo už je navezena nová zemina a teď se dokončují terénní úpravy,” řekl v pátek Deníku pracovník Střediska správy a údržby dálnic v Ostrově Bohuslav Gruber s tím, že naftou byla zasažena krajnice a svah. Část nafty se pak dostala silniční vpustí do kanalizace a byla zachycena v čistírně odpadních vod. „Toto znečištění už je také odstraněno,” doplnil Gruber.

Poškozená nádrž a vyteklá nafta způsobila předběžnou škodu půl milionu korun.