„Nebylo by však správné tato data srovnávat, protože od 1. ledna 2009 vstoupila v platnost novela zákona o provozu na pozemních komunikacích, a tím se změnila i oznamovací povinnost řidičů. Novela ukládá řidičům neprodleně oznámit dopravní nehodu policii pokud je zřejmé, že škoda přesáhne částku sto tisíc korun. Z toho důvodu nelze počty dopravních nehod srovnávat,“ vyjádřila se mluvčí tachovské policie Dagmar Jersáková.

Při letošních haváriích bylo podle policejních statistik 137 osob zraněno lehce, devět těžce a osm osob bylo usmrceno. „Ve srovnání s loňským rokem se zvýšil počet usmrcených osob, neboť loni policisté evidovali o pět smrtelných zranění méně,“ doplnila Jersáková s tím, že v počet těžce zraněných osob je stejný jako loni, lehce zraněných je o šestadvacet méně.

Při dopravních nehodách na Tachovsku přesáhla celková škoda zatím 20 miliónů korun.

„Z celkového počtu dopravních nehod způsobili řidiči motorových vozidel 248 nehod. Cyklisté jich zavinili dvanáct a chodci čtyři. Děti do patnácti let byly účastníky dopravních nehod v jedenatřiceti případech,“ citovala tachovská policejní mluvčí statistiky letošní dopravní nehodovosti na Tachovsku.

Podstatně ubylo havárií, kdy viníky nehody byli řidiči pod vlivem alkoholu. Zatímco od ledna do října roku 2008 to bylo v 57 případech, letos je to za stejné období ve 29 případech.

„Dále ze statistik vyplývá, že nejčastější příčinou vzniku dopravních nehod, stejně jako v loňském roce, je způsob jízdy, nepřiměřená rychlost a nedání přednosti v jízdě. Dnem v týdnu, kdy dochází k největšímu počtu dopravních nehod, je pátek, naopak nejméně nehod zaznamenali policisté v úterý,“ uvedla Dagmar Jersáková.