„Ten jel od Tachova na Planou a na namrzlé vozovce nepřizpůsobil rychlost vozu stavu a povaze vozovky, dostal smyk, narazil vpravo do svodidel od kterých se odrazil do protisměru, kde se střetl s kamionem Scania,“ popsala nehodu tachovská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková s tím, že od kamionu se ještě mladý řidič odrazil do pravého příkopu.

Vzhledem k faktu, že na místě nebyl nikdo zraněn, ale škody byly značné, byli na místo přivolaní jen policisté. Ti také odkláněli dopravu na křižovatkách do Lomu a na druhé straně do Chodského Újezda.

Při nehodě nebyl naštěstí nikdo zraněn. „Žádný z řidičů neřídil pod vlivem alkoholu,“ dodala mluvčí Jiroušková.

Komunikace byla zablokována zhruba od sedmé hodiny ráno do desáté hodiny dopolední.

Tahač s návěsem musela navíc přijet vyprostit těžká technika. Pracovníci specializované odtahové firmy nejprve celý kolos narovnali a pak odpojili tahač, který naložili na speciální podvalník.

Při nehodě unikly z obou vozů provozní kapaliny, které přijeli sorbentem zlikvidovat silničáři.

Jak jsme se ale na místě od řidičů kamionů, kteří stáli v koloně, dozvěděli, v úseku se těsně před touto událostí stal ještě jiný karambol. S popisovaným ale neměl souvislost.

„Nějaká paní dostala smyk a skončila také v příkopu, hluboko pod silnicí. Měla štěstí, posadila to přesně mezi dva stromy. To ale policie neřešila, vůz vyprostila odtahovka,“ vyjádřil se jeden z řidičů s tím, že ani při této nehodě neutrpěl nikdo žádná zranění.

„Jeli jsme pro balíky slámy do Kyjova a teď holt musíme počkat, až to tady vyřídí. Navíc, i kdybychom to vycouvali, nemohli bychom jet přes Březí, tam je most, který má malou nosnost,“ láteřil řidič.

Škody na vozidlech už policie předběžně odhadla na tři sta sedmdesát tisíc. „Přičemž sto padesát tisíc je škoda na tahači Scania a dvě stě dvacet je na dodávce Renault Kangoo,“ vypočítala mluvčí .