„Nehoda se stala mezi 20. a 25. zářím na dálnici D5 ve směru jízdy na Rozvadov. Dosud neznámý řidič s nezjištěným vozidlem v prostoru 118,68 km v blízkosti exitu Benešovice vyjel vpravo mimo dálnici, kde narazil do kovového svodidla. To poškodil v délce 40 metrů, vyjel zpět na vozovku a pokračoval na Rozvadov, aniž by dopravní nehodu oznámil policii," popsala mluvčí tachovské policie Dagmar Jiroušková.

Policisté z dálničního oddělení proto žádají případné svědky, aby neprodleně kontaktovali Policii ČR, Dálniční oddělení Ostrov u Stříbra, tel: 974 631 671 – 2.

Další nezodpovědný řidič ujel z místa nehody u obce Únehle. „Tachovští dopravní policisté hledají svědky nehody, která se stala 29. září kolem 9.45 hodin mezi Stříbrem a obcí Únehle. Ve směru na Únehle jel dosud neznámý řidič se Škodou Favorit. Po projetí pravotočivé zatáčky vyjel do protisměru, kde levým zpětným zrcátkem narazil do zpětného zrcátka protijedoucího vozidla Škoda Octavia. Neznámý řidič z místa nehody ujel k obci Únehle," popsala Jiroušková. Podle stop na místě a z výpovědi poškozené řidičky by se mělo jednat o vozidlo želené barvy.

Svědkové mohou kontaktovat dopravní inspektorát (974 337 266, 974 337 251), případně linku 158. (jk)