K tomu, že se opilého řidiče podařilo brzy najít, výrazně přispěl pohotový motorista. „Všiml jsem si ho už u stanice policie, kdy jeho jízda vykazovala známky opilosti a navíc měl jen očištěné okno na způsob obrněného vozu,“ popsal řidič, který si nepřál být jmenován, ale jehož jméno je Deníku známo.

Rozjel se tedy za vozem a zavolal přitom policii. „Když jsem ho pronásledoval, z opatrné vzdálenosti, navigoval jsem policii jakým směrem jedeme. Mezitím stihl nabourat autobus převážející zaměstnance, ale v jízdě pokračoval dál až do Kladrub, kde se mi podařilo ho zadržet,“ dodal řidič s tím, že měl sto chutí mu vrazit pár facek. „Ale udržel jsem se.“

Jak informovala policie, osmatřicetiletý řidič s vozidlem Peugeot jel z centra Stříbra do Vrchlického ulice. Při odbočování nepřizpůsobil rychlost, dostal smyk a narazil přední částí do levého boku projíždějícího autobusu.

Řidič nezastavil a pokračoval na Kladruby. „Za uvedeným řidičem jel svědek, který telefonicky informoval operační středisko policie, kde se ujíždějící řidič nachází. Ten zastavil až v Kladrubech, kde jej zadržel 27letý svědek a poté předal policistům,“ uvedla policejní mluvčí Dagmar Jiroušková s tím, že v době nehody v autobuse cestovalo 30 až 40 lidí. Ty odvezl náhradní autobus. Při dopravní nehodě nebyl nikdo zraněný. Viníkovi nehody policisté při dechové zkoušce naměřili 1,85 a 1,83 promile alkoholu. „Vzniklou škodu policisté odhadli na 50 000 korun,“ doplnila policejní mluvčí.