Po přechodu pro chodce vedl kolo šedesátiletý muž. Osmapadesátiletý řidič Dacie Duster zastavil, aby chodci tlačícímu kolo na přechodu dal přednost. „Ve směru od Trstěnic nedodržel jednatřicetiletý řidič vozidla značky Alfa Romeo dostatečnou bezpečnostní vzdálenost za Dacií Duster a narazil do zadní části tohoto vozidla,“ popsala policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

V důsledku střetu byla Dacia uvedena do pohybu a přední částí narazila do chodce. „Ten upadl na komunikaci. Záchrannou službu nepožadoval a uvedl, že si lékaře v případě potřeby vyhledá sám,“ doplnila mluvčí s tím, že alkohol byl u všech tří účastníků nehody dechovými zkouškami vyloučen. Celkovou škodu policisté odhadli na 77 tisíc korun.

Jak Deníku popsali svědkové, ještě před příjezdem policie se na místě odehrál incident, který skončil inzultací cyklisty. „Lekl jsem se toho nárazu a něco neslušného jsem zakřičel. Řidič z toho druhého auta ke mě přišel a dal mi jednu pěstí,“ potvrdil Deníku sražený chodec. Dotaz Deníku, zda je zranění vážné a zda bude incident hlásit na policii, už více nekomentoval. „Tuto záležitost vyřešili účastníci nehody na místě mezi sebou,“ potvrdila mluvčí.