Ve směru na Novou Hospodu jely v koloně za sebou tři nákladní soupravy. Z dosavadního šetření vyplývá, že třiapadesátiletý řidič nákladní soupravy, která jela v koloně jako druhá, začal předjíždět v úseku, kde neměl před sebe náležitý rozhled potřebný k bezpečnému předjetí (horizont), a v době, kdy dokončoval předjíždění, vyjelo z protisměru osobní vozidlo.

Na uvedenou situaci zareagoval předjíždějící řidič stržením řízení zpět do pravého jízdního pruhu, přičemž mělo dojít k ohrožení řidiče předjížděné nákladní soupravy, který v reakci na manévr druhého řidiče začal intenzivně brzdit. Přitom do zadní části jeho návěsu narazil řidič nákladní soupravy jedoucí v koloně jako poslední, který za vpředu jedoucím vozidlem nedodržel dostatečnou bezpečnostní vzdálenost.

Při nehodě se zranil řidič poslední nákladní soupravy, který lékařské ošetření na místě nepožadoval. Požití alkoholu u zúčastněných řidičů policisté vyloučili provedenými dechovými zkouškami. Celkovou vzniklou škodu odhadli na 160 000 korun.

Vzhledem k tomu, že se výpovědi jednotlivých řidičů rozcházejí, žádají tachovští dopravní policisté případné svědky této nehody, zejména se obracejí na řidičku osobního vozidla Škoda Octavia stříbrné barvy, která vyjela z protisměru, aby neprodleně kontaktovali Policii ČR, Územní odbor Tachov – dopravní inspektorát, tel: 974 337 266, 974 337 251. Informace mohou sdělit také na telefon 974 321 082 nebo na linku tísňového volání 158.

(jir)