K první došlo v ranních hodinách u Tisové. „Z dosavadního šetření vyplývá, že 20letý řidič vlivem nepřiměřené rychlosti nezvládl řízení vozidla při projíždění levotočivé zatáčky ve směru od Nové Hospody na Tisovou. Auto uvedl do smyku a vyjel vpravo mimo komunikaci, kde narazil do břehu silničního příkopu. Od něj se vozidlo odrazilo zpět na komunikaci, kde se přetočilo a zůstalo ležet na střeše,“ sdělila policejní mluvčí Dagmar Jiroušková. Nepřiměřená rychlost nejspíše nebyla jediným důvodem nehody. Ještě před převozem do nemocnice byla provedena dechová zkouška, která ukázala 2,04 promile alkoholu.

Další nehoda se stala v téměř stejném čase mezi obcemi Nová Ves a Přimda. Řidič zde narazil do kamene u komunikace, načež z místa nehody odešel a policie jej vypátrala až o přibližně tři hodiny později v Nové Vsi. Alkoholtester v tomto případě naměřil 0,54 a 0,50 promile alkoholu. Dotyčný u sebe navíc neměl řidičský průkaz, a tak to, zda je vůbec držitelem příslušného řidičského oprávnění, je předmětem dalšího šetření.

K poslední novoroční nehodě došlo kolem 21. hodiny přímo v okresním městě. „Mánesovou ulicí směrem ke světelné křižovatce jel 45letý cizinec s vozidlem Mercedes. Při projíždění pravotočivé zatáčky nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu a povaze komunikace, nezvládl řízení a vozidlo uvedl do smyku. Následně vyjel vlevo mimo komunikaci, kde narazil do sloupu lampy veřejného osvětlení, který zničil,“ uvedla dále policejní mluvčí. Není žádným velkým překvapením, že i v tomto případě přístroj ukázal přítomnost alkoholu – v prvním případě 2,21 promile alkoholu, při opakovaném měření pak 2,15 promile. I tomuto řidiči policisté zakázali další jízdu a zadrželi mu řidičský průkaz.

Všemi zmiňovanými nehodami se dopravní policisté nadále zabývají.