„Policisté dostali oznámení okolo tři čtvrtě na pět,“ sdělila mluvčí tachovské policie Dagmar Jiroušková a řekla, jak se nešťastná událost stala. „Řidička s vozidlem Renault jela od Částkova směrem na Úšavu. Když začala na rovném úseku předjíždět vůz Volkswagen, srazila jednu osobu ze skupiny asi pěti chodců. Pěší šli po levé straně, taktéž směrem na Úšavu.“

Mladík nárazem utrpěl těžká zranění. Na místo tak dorazil vrtulník záchranné služby. „Muže jsme transportovali s polytraumaty na emergency plzeňské fakultní nemocnice na Lochotíně,“ informovala Deník Lenka Ptáčková, krajská mluvčí záchranky.

Na místo byli přivolaní i tachovští profesionální hasiči. Ti zajistili místo pro přistání helikoptéry. „Hasiči dále zajišťovali místo nehody,“ vyjádřila se mluvčí hasičů Pavla Jakoubková.

Škoda na vozidle činí asi třicet tisíc korun. Alkohol byl u řidičky vyloučen dechovou zkouškou.

Policejní komisař již zahájil úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti.

„Mladíkův stav je nadále velmi vážný,“ informovala nás ve čtvrtek v poledne tisková mluvčí lochotínské nemocnice Renáta Jenšíková.