Jeden zraněný byl letecky transportován na emergency Fakultní nemocnice v Plzni, druhého sanitka převezla na chirurgické oddělení nemocnice ve Stodu. Na místo vyjely všechny složky záchranného systému. „Nákladní automobil narazil do označeného, stojícího vozidla Střediska správy a údržby dálnic, které převrátil. Z vozidla údržby se oddělil kontejner, který zčásti zavalil pracovníka údržby,“ popsal mluvčí Hasičského záchranného sboru Petr Poncar.

Také nákladní vozidlo se převrátilo, po střetu zůstalo na boku. „V době příjezdu naší jednotky byla již na místě události ZZS. Řidič nákladního vozu byl v péči ZZS v sanitním voze. Hasiči pomohli záchranářům se zajištěním zraněného pracovníka údržby a s jeho transportem do vrtulníku LZS. Dále provedli protipožární opatření a zlikvidovali únik oleje z nákladního vozidla. Příčinu nehody šetří Policie České republiky,“ dodal mluvčí hasičů.

Nákladní automobil narazil do označeného vozidla SSÚD, které převrátil.

Nákladní automobil řídil šedesátiletý řidič, zraněný pracovník údržby je devětačtyřicetiletý. Jak upřesnila policejní mluvčí Martina Korandová, že dechovou zkouškou zjistili policisté, že řidič kamionu nepožil před jízdou žádný alkohol. Příčina nehody je nadále v šetření.

Záchranáři ošetřili na místě dva zraněné. “Jeden muž byl s úrazem v oblasti páteře letecky převezen na emergency Fakultní nemocnice v Plzni, druhý měl na životě neohrožující zranění v oblasti hrudníku a byl převezen pozemní cestou na chirurgii do Stodu,” doplnil mluvčí záchranářů Martin Brejcha s tím, že oba muži byli při zásahu zdravotníků při vědomí.