Havaroval zde totiž kamion převážející dříví. K nehodě okamžitě vyrazili profesionální a dobrovolní hasiči ze Stříbra, záchranná služba a policisté. Příčina je v šetření. 

"Čtyřicetiletý řidič jel od Benešovic směrem na Holostřevy, z dosud nezjištěných příčin vyjel vpravo mimo komunikaci a převrátil se na bok," popsala karambol Dagmar Jiroušková, mluvčí tachovské policie.

Místem nehody projížděla i jedna z našich čtenářek. "Po silnici byla rozházená hlína, ze stromů u silnice zůstaly jen pahýly. A kabina byla celá zdemolovaná. Šofér se podruhé narodil," zhodnotila žena, která měla cestu do Stříbra. Podle mluvčí Jirouškové kolos pokácel tři vzrostlé stromy a řidič utrpěl zranění. "Muže jsme sanitou převezli do plzeňské fakultní nemocnice na Lochotíně," potvrdila Lenka Ptáčková, mluvčí záchranné služby. Ještě před tím si ale dýchl do alkotesteru. "Přístroj vykázal nuly," zmínila policejní mluvčí.

Z náklaďáku unikly desítky litrů provozních kapalin, hlavně však nafty. "Vše jsme zasypali sorbentem," uvedla mluvčí Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje Pavla Jakoubková.

"Řidič na místě uplatňoval technickou závadu. Přesnou příčinu tedy určí až další šetření. K věci bude přizván i znalec," konstatovala policejní mluvčí s tím, že škody byly odhadnuty na sedm set padesát tisíc korun. "Silnice byla kvůli vyprošťování do pozdních večerních hodin zcela uzavřena."

Nehoda mezi Benešovicemi a Holostřevy však nebyla jedinou událostí, která na Tachovsku v pátek odpoledne komplikovala provoz. "Policisté řešili i nehodu, která se stala mezi Tachovem a Vítkovem. Zde zezadu narazila řidička Hondy do stojícího Volkswagenu, který na křižovatce u prodejny motocyklů dával přednost protijedoucím vozidlům. Škody byly v tomto případě odhadnuty na čtyřicet tisíc korun. Alkohol byl vyloučen dechovými zkouškami. Nikdo nebyl zraněn," informovala Dagmar Jiroušková. Karambol se stal i na kruhovém objezdu na Nové Hospodě. I ten se naštěstí obešel bez zranění.