Stíhání souvisí s tragickou nehodou, která se stala minulý týden mezi Žebráky a Hošťkou. Při nehodě utrpěl velmi vážná zranění spolujezdec, který po převozu do nemocnice zemřel. Zraněný byl také druhý spolujezdec.
„Z provedeného šetření je zřejmé, že obviněný muž řídil vozidlo Volkswagen Passat od Žebráků na Hošťku, přičemž nepřizpůsobil rychlost jízdy dopravně technickému stavu komunikace a svým schopnostem,“ uvedla policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Muž pak nezvládl levotočivou zatáčku, vůz dostal smyk a havaroval v pravém silničním příkopu, kde pravým bokem a částí střechy narazil do dvou vzrostlých stromů. „Při dopravní nehodě utrpěl 41letý spolujezdec zranění, a tak byl z místa převezen záchrannou službou do nemocnice. Druhý spolujezdec – 28letý muž – utrpěl vážná zranění, se kterými byl letecky transportován do nemocnice. Tam však na následky zranění zemřel,“ dodala mluvčí.

Snímky z tragické nehody u Hošťky.

Viník nehody, tedy řidič, dopadl nejlépe a utrpěl jen drobná poranění. A jeho zranění spolujezdci ho vůbec nezajímali. „Jak je z provedeného šetření zřejmé, bezprostředně po nehodě se nepřesvědčil o rozsahu zranění svých viditelně poraněných spolujezdců, nýbrž zajišťoval skrze kolemjedoucího muže, který u nehody zastavil a oznámil ji na linku tísňového volání, pomoc pro svého psa, kterého ve vozidle vezl. Se psem se z místa nehody nechal odvézt na veterinární vyšetření do Plzně, kde byl také hlídkou policie zadržen.“

Policisté ale zjistili další vážné skutečnosti. „Z provedených šetření a výsledků je zřejmé, že byl řidič v době řízení vozidla pod vlivem alkoholu a jiných omamných látek – do jaké míry bude však zřejmé až z výsledků lékařského vyšetření,“ dodala Jiroušková s tím, že odběry krve za účelem zjištění míry případného ovlivnění alkoholem a omamných látek byly provedeny také u obou spolujezdců.

Jak dále uvádí policejní zpráva, neposkytnutí první pomoci ze strany obviněného muže, či případné jiné porušení zákona, je předmětem dalšího šetření. Není tak vyloučeno rozšíření právní kvalifikace této dopravní nehody.

Podle informací uveřejněných na sociálních sítích se stal obětí nehody známý tachovský DJ a organizátor kulturních akcí. „Náš nejlepší kamarád, kolega, jeden ze tří zakladatelů labelu a event manager – hudebník a skvělej člověk David aka Blackness odešel náhle do nebe,“ okomentovala smutnou událost agentura, kterou tragicky zesnulý spolujezdec zakládal.