Autobus jel ve směru od Ostrova k Popovu. Řídil jej třiačtyřicetiletý cizinec, podle informací Deníku Maďar. Vozidlo převáželo dělníky z průmyslové zóny v Ostrově. „Při projíždění mírné pravotočivé zatáčky v lesním úseku nepřizpůsobil řidič rychlost autobusu povětrnostním podmínkám a stavu vozovky,“ informovala policejní mluvčí Hana Kroftová.
Jak dodala, autobus dostal na namrzlé vozovce po vyjetí ze zatáčky, už na rovném úseku, smyk a vyjel vlevo mimo komunikaci. Jednou stranou měl sjet do příkopu a ujet ještě několik desítek metrů, než jeho cesta skončila nárazem do stromu.

„Autobus byl poškozen zrovna v místech, kde seděli cestující. Zraněno bylo celkem šest osob,“ doplnila mluvčí s tím, že zranění byli převezeni do nemocnic v Plzni a ve Stodě. Na místo letěl také vrtulník.

Ten transportoval do plzeňské Fakultní nemocnice pětačtyřicetiletou ženu s těžkým zraněním ruky. „Dalších pět lidí s velmi lehkými zraněními jsme na místě ošetřili a převezli do nemocnic v Plzni a ve Stodě,“ uvedla mluvčí Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje Mária Svobodová. V autobuse cestovalo kromě řidiče 16 dělníků různých národností.

Škoda, která byla nehodou způsobena, přesáhla sto tisíc korun. Policisté provedli s řidičem dechovou zkoušku na alkohol, ta byla negativní.

Na místě zasahovalo šest hasičských jednotek, a to ze Stříbra, Kostelce, Nýřan a Heřmanovy Hutě. Cestu k zásahu podle slov mluvčího Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje Petra Poncara značně komplikovalo namrzající mrholení. „Jednu zraněnou ženu museli hasiči vyprostit pomocí hydraulického zařízení. Hasiči kromě vyproštění zraněné ženy stabilizovali vozidlo proti pohybu, nasvítili místo nehody, spolupracovali při ošetření zraněných a připravili přistávací plochu pro vrtulník. Nezraněné cestující následně rozvezl evakuační autobus HZS do míst jejich ubytování,“ dodal Poncar. Komunikace byla po dobu zásahu uzavřena.