Velkou měrou se na nich podílelo zhoršené počasí a způsob jízdy řidičů, kteří mu v mnoha případech nepřizpůsobili svou jízdu. Při jedné nehodě hrál vinu možná i alkohol.

Jedna z nehod se udála neděli v Boru kolem třetí hodiny ranní. „Devětatřicetiletá řidička jela s osobním vozidlem Citroen. Při projíždění levotočivé zatáčky nepřizpůsobila rychlost jízdy vozidla dopravně technickému stavu komunikace a povětrnostním podmínkám, na mokrém povrchu vozovky nezvládla řízení a uvedla auto do smyku. Vyjela vlevo, kde narazila do zaparkovaného nákladního vozidla. Po nárazu havarovala v levém silničním příkopu,” popsala průběh nehody tachovská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková. Podle jejího vyjádření řidička před jízdou nepožila alkohol. Celkovou vzniklou škodu odhadli policisté na 92 000 korun. Ženě za uvedený přestupek udělili blokovou pokutu.

Jen o pár hodin později boural osmadvacetiletý řidič Fordu nedaleko Kladrub. „Řidič při projíždění mírné pravotočivé zatáčky nepřizpůsobil rychlost jízdy vozidla, na mokrém povrchu komunikace uvedl auto do smyku a poté havaroval v pravém silničním příkopu, kde se vozidlo převrátilo na střechu. Po nehodě utekl řidič do lesa, a tak s ním dechovou zkoušku policisté provedli až po jeho návratu. Její výsledek byl pozitivní. Přístroj naměřil hodnotu 0,44 promile alkoholu. K tomu řidič uvedl, že alkohol požil až po nehodě. Jeho tvrzení potvrdí nebo vyvrátí výsledky lékařského vyšetření a odběry krve, kterým se řidič následně podrobil. Při nehodě utrpěl muž poranění, které mu na místě ošetřila záchranná služba,” uvedla dále Jiroušková. Škodu na vozidle Ford odhadli policisté na 50 000 korun, škodu na silničním příkopu na 5 000 korun. Tímto případem se policisté i nadále zabývají.

Další nehoda se stala v pondělí ráno krátce před sedmou hodinou u Ostrova nedaleko Kladrub. Podle hasičů skončil automobil při karambolu na střeše.