Sloup veřejného osvětlení je totiž umístěn tak, že se terčem dopravních nehod stává několikrát do roka. „Ne vždycky skončí sloup úplně na zemi tak, jako se to podařilo tento týden. To se musí vyměnit celý. Ale občas se prostě řidičům podaří do něj ťuknout, někdy ho jen poškodí, odřou, ohnou,“ uvedl starosta.

Ale v průměru dvakrát, třikrát do roka je třeba sloup kompletně vyměnit. „Letos je to už potřetí, co ho budeme měnit. Znamená to jediné, lampa je nevhodně umístěna, a tak už řešíme, kam ji přemístíme,“ uvedl dále starosta s tím, že dalším důvodem, proč se řidiči často do lampy trefují, většinou při couvání, je podobná barva sloupu s dlažbou náměstí.

Nové místo pro lampu se podle starosty nachází zhruba dva metry od původního a při instalaci se bude muset nově nasměrovat také reflektor nasvícení kostela, který je na sloupu umístěn.

Úterní nehoda, kdy sloup povalil couvající popelářský vůz, se obešla bez zranění. „Nehoda byla hlášena pět minut před polednem. S řidičem byla provedena dechová zkouška na alkohol, která byla negativní,“ uvedla policejní mluvčí Hana Kroftová.