Dopravní nehoda zkomplikovala ve čtvrtek 25. prosince provoz na silnici mezi Planou a Chodovu Planou. Mladík nezvládl řízení osobního vozu Peugeot 205.

„Jel jsem od Chodové Plané na Planou, v zatáčce jsem dostal smyk, který jsem se snažil vyrovnat. To se mi nepodařilo a skončil jsem na stromě,“ uvedl mladík, který si nepřál zveřejnit své jméno. U silnice srazil zábradlí nad betonovým propustkem a po několika metrech se zastavil o strom, přičemž záď vozu zůstala zaklíněna ve stromě.

„Mladík vyvázl jen s drobnými oděrkami. Nenaměřili jsme mu ani alkohol v krvi. Když jsme dorazili na místo události, stál mimo vůz a kouřil. Sdělil mi, že si auto koupil pod stromeček,“ uvedl zasahující lékař Karel Lysý.

Pravděpodobnou příčinou byla nepřiměřená rychlost. Hasiči vůz zajistili proti požáru, absorpční rouškou zachytili unikající provozní kapaliny a nasvětlili místo události. Škoda na vozidle a přeraženém zábradlí nebyla zatím vyčíslena. Na místě zasahovali Dobrovolní hasiči z Plané a profesionálové z Tachova.