„Tachovští dopravní policisté přijali oznámení krátce před osmnáctou hodinou," potvrdila tisková mluvčí tachovské policie Dagmar Jiroušková.

Řidička jela se škodovkou po uvedené silnici ve směru na Planou. „Při jízdě na rovném a přehledném úseku zezadu narazila do osobního vozidla Ford, jehož řidička zpomalovala, neboť chtěla odbočit vlevo na místo ležící mimo komunikaci," přiblížila Jiroušková okolnosti nehody. Při střetu se zranily řidičky obou vozů i spolujezdkyně z Fordu. Všechny tři byly z místa převezeny do nemocnice. „Převezli jsme je pozemní cestou na chirurgii mariánskolázeňské nemocnice. Utrpěly lehká zranění," upřesnila mluvčí záchranné služby Lenka Ptáčková. Z nemocnice byly po vyšetření propuštěny.

Z místa ale po střetu unikly provozní kapaliny. „Hasiči je odstranili," řekla Deníku zastupující mluvčí krajských hasičů Blanka Rauscherová s tím, že na místě zasahovali hasiči z Plané a Tachova.

Požití alkoholu bylo u obou řidiček vyloučeno provedenými dechovými zkouškami. „Celkovou vzniklou škodu odhadli policisté na padesát tisíc korun," dodala mluvčí Jiroušková.

Ve středu ale na Tachovsku nevyjížděly záchranné složky jen k jedné nehodě. Dopoledne zasahovaly u cyklistky, která nedala u Kladrub přednost kamionu. S těžkými zraněními ji do nemocnice transportoval vrtulník.