Jednou z vyšetřovacích verzí by mohla být podle jejich mluvčí Dagmar Jirouškové technická závada na pneumatice kamionu. „Jistotu ale budeme mít až na základě výsledků znaleckých zkoumání,“ vysvětlila.

Nehoda se stala ve středu před 17. hodinou na dálnici D5 na úrovni Benešovic. Nákladní auto projelo středovými svodidly, dostalo se do protisměru, kde se střetlo postupně s třemi osobními auty. Vlivem nárazu kamion zdemoloval hlavně osobní automobil Audi, v němž cestovala mladá rodina. „Podle svědků měla kamionu jedoucímu směrem na Rozvadov explodovat pneumatika, čímž se vozidlo stalo neovladatelným,“ uvedl Vítězslav Sladký ze záchranné služby.

Na místě vyhasly tři lidské životy. Zemřel dospělý muž a dvě děti. Žena cestující ve vozidle Audi utrpěla středně těžká poranění.

U nehody zasahovaly první srpnovou středu všechny záchranné složky, vzlétla i letecká záchranná služba. Vrtulník transportoval asi čtyřicetiletou ženu na urgentní příjem do plzeňské fakultní nemocnice. „Řidič kamionu utrpěl lehčí zranění, pozemní posádkou byl převezen na akutní příjem fakultní nemocnice. Muž a dvě děti z osobního automobilu utrpěli zranění neslučitelná se životem, lékař na místě konstatoval jejich úmrtí,“ sdělila mluvčí záchranné služby Mária Svobodová.

Podle zdravotnických záchranářů se jedná o jednu z nejtragičtějších nehod, ke kterým letos v Plzeňském kraji došlo. „Následky nehody otřásly i zkušenými záchranáři a hasiči,“ poznamenal Sladký.Dálnice byla ve středu uzavřena do pozdních večerních hodin.