První se stala v pátek v Bezděkově, kde vyjel kamion mimo vozovku. „Operační středisko vyslalo jednotku z Tachova do Bezděkova k dopravní nehodě kamionu. U nehody mezitím zastavili hasiči Správy železniční dopravní cesty Plzeň, kteří se kolem vraceli z prořezávky nebezpečných dřevin kolem trati," informovala mluvčí hasičů Pavla Jakoubková.

Řidič kamionu vyjel mimo komunikaci a z proražené vany vozidla uniklo přibližně 25 litrů oleje do půdy. „Hasiči zamezili úniku kapaliny do přilehlého vodního zdroje a vodoteče. Velitel zásahu na místo povolal zástupce životního prostředí. Po příjezdu policie, zástupce životního prostředí a majitele firmy bylo dohodnuto, že majitel vozidla zajistí odstranění kontaminované zeminy i vyproštění havarovaného vozidla," dodala mluvčí.

Další nehoda se stala v sobotu kolem poledne mezi Starým Sedlištěm a Novým Sedlištěm. „Zde hasiči z Tachova provedli protipožární opatření na vozidle převráceném v poli na střeše. Nehoda se obešla bez zranění, provozní kapaliny neunikly," informovala mluvčí hasičů.

Dvě zraněné osoby si vyžádala nehoda, která se stala v sobotu hodinu po poledni v Boru. Zde se střetla dodávka s osobním autem. Při příjezdu jednotek HZS Tachov a místního SDH o dvě zraněné osoby pečovala Zdravotnická záchranná služba. Silnice byla zhruba na půl hodiny zcela uzavřena. Odtahové službě pomohli hasiči naložit nepojízdná vozidla.

Třetí nehoda se stala v neděli po poledni u Boru, kde se osobní auto převrátilo na bok. „Hasiči z Tachova po vyšetření nehody policií převrátili vozidlo pomocí navijáku zpět na kola a zasypali uniklý olej sorbentem. Nehoda se obešla bez zranění," uzavřela Jakoubková.