Řidiče museli z kabiny vyprostit hasiči, kteří vyřízli přední sklo. „Dle informací řidiče by mělo být v komoře 14 tisíc litrů benzínu. Bohužel vzhledem k poloze cisterny se nepodařilo únik zastavit přímo. Benzín unikl do kanálové vpusti, a proto hasiči vytvořili hráze pro jeho zachytávání. Zde se povedlo dle informací zachytit cca 300 litrů a tento benzín byl přečerpán do přistavené cisterny, kterou přivezli hasiči z ČEPRO. Hasiči dále řešili únik do přilehlého vodního toku stavěním norných stěn. V cisterně stále zůstává nafta v nepoškozené komoře a i to je předmětem řešení, aby ji bylo možno bezpečně odčerpat," uvedl za hasiče jejich mluvčí Michal Holeček. 

„Způsobená škoda činí více jak milion korun,“ dodala policejní mluvčí Michaela Raindlová s tím, že dechová zkouška u řidiče vyloučila požití alkoholu a policie se nehodou nadále zabývá.

Zdroj: Deník/Monika Šavlová

Silnice by měla podle serveru dopravní info uzavřena až do odpoledních hodin. Objízdná trasa vede po staré silnici přes Bezděkov. Vzhledem k velkému provozu nákladních aut je třeba dbát zvýšené opatrnosti zejména v užších místech vozovky podél Silničního lhotského rybníka.