Řidička jela se Škodou Octavia ve směru od Tisové na Novou Hospodu. „Nepřizpůsobila rychlost stavu vozovky a při projíždění pravotočivé zatáčky nezvládla řízení a na mokrém povrchu dostala vozidlo do smyku," popsala policejní mluvčí Dagmar Jiroušková. Auto se dostalo do protisměru, kde se střetlo s projíždějícím Renaultem Mégane, od nějž se odrazilo a skončilo v příkopu. Navíc ještě narazilo do sloupu.

Sedmačtyřicetiletý řidič Méganu i třiadvacetiletá řidička Octavie utrpěli zranění, řidička musela být transportována vrtulníkem do plzeňské nemocnice. „Alkohol u řidiče vyloučila dechová zkouška, u řidičky vzhledem k povaze jejího zranění nebylo možné provést dechovou zkoušku, ale byl nařízen odběr krve," doplnila mluvčí.

Na místo vyjely také profesionální hasiči z Tachova a dobrovolní z Boru. „Ve vozidle, které skončilo na boku v příkopu, zůstala zaklíněná mladá řidička. Hasiči připravili přistávací plochu pro vrtulník LZS. Společně se ZZS ženu bez použití hydraulického zařízení vyprostili a pomohli ji transportovat do vrtulníku," uvedla mluvčí hasičů Pavla Jakoubková.

Odtahové službě hasiči pomohli naložit obě havarovaná vozidla a zasypali uniklé provozní kapaliny sorbentem. Na úklid vozovky a krajnice si velitel zásahu vyžádal Správu a údržbu silnic.