Auto, které řídil devatenáctiletý mladík, vyjelo mimo vozovku, kde narazilo do sloupu. Při nehodě zemřel sedmnáctiletý spolujezdec.

„Havárie osobního vozu byla policistům oznámena pomocí linky tísňového volání 158 v 10 hodin a 13 minut,” upřesnila Deníku krajská policejní mluvčí Jana Tomková.

„Podle prvotních informací na místě události bylo zjištěno, že devatenáctiletý řidič vozu značky Alfa Romeo jel ze Záchlumí ve směru na Stříbro. Po projetí zatáčky dostal s autem smyk, vyjel do protisměru a následně pak mimo komunikaci, kde narazil bokem vozu do sloupu elektrického vedení,” doplnila mluvčí.

Sloup byl podle policie nárazem přeražen. „Řidiče i jeho sedmnáctiletého spolujezdce museli z vozu vyprostit hasiči, jelikož oba mladí muži byli uvnitř zaklíněni,” uvedla Tomková.

Následky nehody jsou tragické. Jak dále informovala policejní mluvčí, spolujezdec zahynul na místě a řidič osobního automobilu byl s těžkým zraněním letecky transportován do plzeňské nemocnice.

„Přítomnost alkoholu u řidiče nemohla být z důvodu jeho vážného zranění na místě zjištěna a bude předmětem dalšího šetření. Okolnostmi nehody se nyní budou zabývat policisté,” dodala Tomková.