Příčiny nehody stále vyšetřuje policie. „Přesné výsledky nařízené soudní pitvy zatím k dispozici nemáme, ale v tuto chvíli mohu potvrdit, že nůž byl na místě nehody nalezen,“ řekla Deníku mluvčí tachovské policie Dagmar Jersáková.

Cizí zavinění je podle policie možné v tomto případě vyloučit. „Nůž, který pronikl do srdce řidiče při nárazu do stromu, způsobil jedno ze smrtelných zranění. Řidič utrpěl při nehodě mnohačetná zranění neslučitelná se životem a jedno z těchto zranění bylo způsobeno nalezeným nožem,“ doplnila mluvčí.

Pětadvacetiletý muž pracoval v jedné z firem v průmyslovém areálu v Nové Hospodě u Boru. Podle svých spolupracovníků byl slušný, bezproblémový.

„Byl to ochotný, slušný, pracovitý člověk. Na první pohled bezproblémový. Že by na sobě nechal znát, že má nějaké problémy, to jsme vůbec nezpozorovali,“ vyjádřil se jedn z mladíkových kolegů.

Ve středu večer, kdy se nehoda stala, měl nastoupit na noční směnu. Podle kolegů řešil smrtelnou nehodou své osobní problémy.

Nehoda se stala ve středu kolem půl osmé večer na křižovatce mezi Holostřevy a Borem, na místě zvaném Kadrnožka.

Řidič s vozidlem Peugeot 309 jel podle šetření policie ve směru od Benešovic. Přední část vozidla byla nárazem zcela zdemolována. Kvůli noži, který záchranáři objevili zabodnutý do hrudi po vyproštění řidiče, přijel na místo nehody také soudní lékař.