Kamion, který mířil ulicí Ruskou od Nové Hospody ke křižovatce, přejel chodník a po cestě porazil lampu, značku, kamenný patník a vzrostlý strom. Lampa a strom ještě padly na modrou Škodu Octavii combi patřící škole. „V osobním autě se v době nehody nikdo nenacházel," podotkla Pavla Jakoubková, mluvčí Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje. Pokud by rozjetý kolos strom nezastavil, zřejmě by ho zabrzdila až budova školy. Bylo štěstí, že tou dobou nikdo nešel ani po chodníku. „Kabina byla zcela rozdrcena," dodala mluvčí hasičů.

Při karambolu se na tahači poškodily nádrže. Ty tachovští profesionální hasiči spolu s místní dobrovolnou jednotkou utěsnili a zhruba 400 litrů nafty přečerpali do náhradních barelů. Na likvidaci ropné látky, která unikla na vozovku, musel být povolán hasičský speciál. „Nafta se mimo vozovku nedostala, životní prostředí nebylo nijak ohroženo," informovala Jakoubková.

Z dosavadního policejního šetření zatím nevyplynulo, co bylo příčinou. Čtyřiačtyřicetiletý řidič však technickou závadu neuplatňoval. „Požití alkoholu u řidiče policisté vyloučili provedenou dechovou zkouškou," upřesnila mluvčí tachovské policie Dagmar Jiroušková.

Škody byly policisty odhadnuty na více než půl milionu korun. „Na tahači značky Daf ji odhadli na čtyři sta tisíc, na návěsu na padesát tisíc, na zaparkované octavii na čtyřicet tisíc a na patníku, lampě, značce a stromu pak na padesát tisíc korun," rozpočítala Jiroušková.

„Po příjezdu odtahové služby pomohli hasiči havarovaný kamion vyprostit a naložit," uzavřela mluvčí Pavla Jakoubková.