Tachovská policie řeší případ, kdy 28letý řidič pod vlivem alkoholu i drog vjel na železniční přejezd, i když svítila červená světla. "V neděli před osmou hodinou večer jsme vyjížděli k dopravní nehodě u železničního přejezdu mezi Stráží a Borem u Tachova. Osmadvacetiletý řidič jel od Stráže na Bor a na železničním přejezdu nerespektoval výstrahu blikajících červených světel a vjel na přejezd," popsala mluvčí policie Barbora Šmaterová.

Přejezd dokázal řidič přejet, ale přitom havaroval mimo silnici. "K tomu došlo právě ve chvíli, kdy tudy projížděl osobní vlak. Strojvedoucí použil rychlobrzdu, ke střetu vlaku s vozidlem nedošlo," dodala mluvčí s tím, že ve vlaku nebyli žádní cestující.

Policie následně provedla test na alkohol a drogy u řidiče auta. "Naměřili jsme mu téměř dvě promile a měl pozitivní i test na marihuanu a amfetamin. Souhlasil s lékařským vyšetřením - odběrem krve a moči," uvedla mluvčí.

Na vlaku ani trati nevznikla žádná škoda, na osobním vozidle byly škody vyčísleny na 60 tisíc korun. "Vrchní inspektor dopravního inspektorátu v Tachově ve věci zahájil úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. V případě uznání viny hrozí dotyčnému muži za toto jednání trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta, peněžitý trest nebo zákaz činnosti," uzavřela Šmaterová.