Nehodu šetří tachovští dopravní policisté. „Nehoda se stala kolem 17 hodin na Masarykově náměstí ve Stříbře. Na parkovišti mělo dojít k samovolnému pohybu dodávkového vozidla značky Fiat v době, kdy se jeho řidič nacházel mimo vozidlo. Dodávka pak přední částí narazila do dvacetileté chodkyně, která se právně nacházela před dodávkou,“ informovala policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Jak dodala, mladá žena zůstala zaklíněná mezi přední částí fiatu a zadní částí před dodávkou zaparkovaného osobního vozidla BMW. „Z místa byla mladá žena kvůli poranění dolních končetin převezena záchrannou službou do nemocnice,“ doplnila.

Zranění naštěstí nebyla vážná. „Jednalo se o lehká zranění v oblasti dolních končetin,“ potvrdila Deníku mluvčí záchranné služby Mária Svobodová.

Policisté provedli s řidičem dodávky dechovou zkoušku na alkohol, požití alkoholu ale po zkoušce vyloučili. Vzniklou škodu odhadli na jeden tisíc korun. Majitel dodávky, která se samovolně rozjela a přimáčkla mladou chodkyni na jiné auto, ale se svým vozem neodjel. „Policisté vozidlo Fiat zajistili, neboť jeho řidič uplatňoval technickou závadu na spínací skříňce,“ vysvětlila tachovská policejní mluvčí. Jak dále dodala, policisté nyní budou zjišťovat veškeré okolnosti nehody. „Případně bude v souvislosti s potvrzením či vyloučením technické závady přibrán soudní znalec,“ uvedla Jiroušková.