A právě pro tyto dny a téměř milion Čechů, kteří vyráží letos právě k Jadranu, vytváří nyní naše redakce velký speciál Chorvatský deník. „Jeho pilotní částí bude vydání Deníku příští pátek, tedy 16. června. Po celé léto pak budeme aktualizovat speciál chorvatsky.denik.cz na našem webu,“ uvedl šéfeditor Deníku Tomáš Herman.

close Chorvatský deník info Zdroj: Deník zoom_in Chorvatský deník Speciál bude mít tři základní sekce: zpravodajskou, servisní a komunitní. „V té první se budeme věnovat kromě aktualit, které mohou ovlivnit turisty na místě, především původním reportážím z místa a cesty,“ poznamenal jeden z autorů speciálu Přemysl Spěvák.

Dodal, že lidé se dozvědí mnoho zajímavostí. „V redakci si třeba myslíme, že je zbytečné do Chorvatska vozit vlastní jídlo, tak jsme srovnali nákup u nás a u moře,“ dodal Spěvák.

Co dělat v Chorvatsku

Sérii jedinečných reportáží doplní užitečné informace – servisní linka. „V ní chceme pomocí našich expertů ukázat nejlepší místa v Chorvatsku pro specifické skupiny lidí a pak udělat jakéhosi průvodce jednoduchým životem v Chorvatsku. Podíváme se, jak se vyznat v tamním jídelním lístku a nejíst stále rybí plato, pljeskavici a čevapi, nebo poradíme, jak se nebát medúz,“ poznamenal další z autorů Chorvatského deníku Petr Vaňous.

Zapojte se a vyhrajte

Třetí, pro některé z vás čtenářů možná nejzajímavější linkou je ta komunitní. V Chorvatském deníku vytiskneme speciální Chorvatské brýle. „Když se s nimi vyfotíte na pláži nebo jakémkoliv hezkém místě v Chorvatsku, můžete s námi soutěžit o proplacení silničních poplatků spojených s cestou na dovolenou. Tedy chorvatského mýtného i dálniční známky v Rakousku a Slovinsku,“ doplnil šéfeditor Deníku.

Nezapomeňte si koupit Deník s přízviskem Chorvatský již v pátek 16. června.