Předchozí
1 z 10
Další

Redaktoři Deníku v listopadu publikovali na 12 tisíc zpráv ze všech regionů, z Česka a světa, ze sportu i řadu dalších zajímavostí.

Podívejte se na 10 nejpopulárnějších článků měsíce.

1. Fascinující Velká modrá díra je plná žraloků. Na dně stále leží dvě lidská těla

Díra je kruhového tvaru o průměru 318 metrů, rozloha pak činí 70 650 metrů čtverečních.Díra je kruhového tvaru o průměru 318 metrů, rozloha pak činí 70 650 metrů čtverečních.Zdroj: Foto: Shutterstock

Doslova kolosální kruhový útvar s temně modrými odstíny, jenž obklopuje světlejší modrá. To je mořský útvar s názvem Velká modrá díra, který fascinuje oceánografy i potápěče. Ne všichni však ponor přežili. Proč? Vysvětlila redaktorka Deníku Andrea Jordánová v článku, který jen za listopad četlo několik set návštěvníků deník.cz. Vy ho můžete číst ZDE.

2. Polsko začalo stavět dálnici ke Králíkům. Češi ale svou neplánují. Hrozí kolaps?

Již hotový úsek S8 v polském vnitrozemí.Již hotový úsek S8 v polském vnitrozemí.Zdroj: Foto: nowaruda24.pl

Do první desítky nejčtenějších článků se v listopadu dostaly také zprávy z regionů. Reportér Kamil Dubský přinesl nové informace o výstavbě dálnice S8, která by v budoucnu měla vést z Vratislavi až ke Králíkům na Orlickoústecku. Což místní děsí. Proč? Dočtete se ZDE.

3. Šortky dolů, nařídil sudí volejbalistkám. Vracíme se do doby kamenné, nechápou

Norské beachvolejbalistky Emilie Olimstadová a Sunniva Hellandová-HansenováNorské beachvolejbalistky Emilie Olimstadová a Sunniva Hellandová-HansenováZdroj: Foto: Profimedia

Beachvolejbalový turnaj v čínském Chaj-kchou poznamenal bizarní incident. Rozhodčí a domácí pořadatelé totiž chtěli norské hráčky přinutit, aby si místo volnějších trenýrek oblékly bikiny. Seveřanky si nejdřív myslely, že jde o vtip, ale brzy je smích přešel. K čemu došlo si můžete přečíst v článku sportovního redaktora Vojtěcha Žižky ZDE.

4. Proč ze StarDance vypadl Krajčo a ne Maršálek? Na sítích se strhla ostrá diskuze

Richard Krajčo a Josef Maršálek.Richard Krajčo a Josef Maršálek.Zdroj: Foto: Profimedia/Petr Hloušek, Právo

Richard Krajčo se s taneční partnerkou Dominikou Roškovou rozloučili s ostře sledovanou taneční soutěží České televize. Na sociálních sítích se poté strhly ostré diskuze o tom, proč nevypadl cukrář Josef Maršálek. Jaké příspěvky od fanoušků kolovaly internetem, zjišťoval redaktor Filip Lukeš. Jeho text jste mohli číst ZDE.

5. Začala sbírka. Po tragicky zesnulém policistovi z Blanenska zůstala žena a dítě

Tragicky zesnulý policista Martin ŠaršonTragicky zesnulý policista Martin ŠaršonZdroj: Foto: Se souhlasem rodiny

Manželka, tříletý syn a téměř hotový vysněný dům. Místo společného štěstí však rodinu praporčíka Martina Šaršona z Blanenska zasáhla tvrdá rána. Policista z blanenského obvodního oddělení koncem října tragicky zemřel. Jeho příběh vám zprostředkoval reportér Jan Charvát. Přečíst si ho můžete ZDE.

6. Kolik dáte za husu? Ptali jsme se na jihu Čech, v Rakousku i Německu

Svatomartinská husa.Svatomartinská husa.Zdroj: Foto: Deník/Jaroslav Sýbek

Svatomartinská husa je oblíbeným symbolem podzimní gastronomie. Za kolik se dá v obchodech koupit a na kolik přijde v restauracích, zajímalo v listopadu desítky tisíc čtenářů deník.cz. Psali jsme ZDE.

7. Velké zákulisní změny. Princ William v tichosti proměňuje britskou monarchii

Britský princ William a Kate, princezna z Walesu na korunovačním ceremoniálu britského krále Karla III. a královny manželky Camilly ve Westminsterském opatství v LondýněBritský princ William a Kate, princezna z Walesu na korunovačním ceremoniálu britského krále Karla III. a královny manželky Camilly ve Westminsterském opatství v LondýněZdroj: Foto: ČTK/Phil Noble/Pool Photo via AP

O britské královské rodině čtenáře Deníku a deník.cz pravidelně informuje redaktorka Eliška Gáfriková. Její článek o tom, jak princ William s manželkou Catherine v zákulisí pomalu připravují půdu pro svůj nástup na trůn, jste mohli číst ZDE.

8. Pád letu 470: Černé skříňky vydaly děsivé zjištění, z pilota se vyklubal vrah

Letoun LAM Mosambique Airlines Embraer 190, který se stal aktérem smrtící nehody způsobené vědomým rozhodnutím pilota.Letoun LAM Mosambique Airlines Embraer 190, který se stal aktérem smrtící nehody způsobené vědomým rozhodnutím pilota.Zdroj: Foto: Wikimedia Commons, Sunil Gupta, GFDL 1.2

Pamatujete tragický let 9525 společnosti Germanwings z roku 2015? První důstojník se tehdy zamkl v kokpitu a pak úmyslně navedl letadlo do francouzských Alp. Málokdo tuší, že ke stejnému zločinu došlo nejspíše už o dva roky dříve nad Namibií. Pozadí této letecké katastrofy přiblížil redaktor Jaroslav Krupka v článku, který si můžete přečíst ZDE.

9. Malé koření lidé málo používají. Tiší bolest a působí proti zánětům i rakovině

Hřebíček obsahuje látky, které mají silné protizánětlivé, antioxidační a bolest tišící účinky.Hřebíček obsahuje látky, které mají silné protizánětlivé, antioxidační a bolest tišící účinky.Zdroj: Foto: Shuterstock

Napadlo by vás, že hřebíček zdaleka nepatří jen do perníku nebo svařeného vína? Aromatické koření se už po tisíce let používá v ajurvédské a tradiční čínské medicíně také jako přírodní lék. O jeho využití i o tom, jak by mohl pomoci v boji proti rakovině, psala redaktorka Ivana Vitovská. Článek si můžete přečíst ZDE.

10. Otevřené obchody 17. listopadu: Kde si lze ve svátek nakoupit, kde to možné není

Na státní svátek 17. listopadu mohou mít veliké prodejny otevřenoNa státní svátek 17. listopadu mohou mít veliké prodejny otevřenoZdroj: Foto: Shutterstock

Desítku nejčtenějších článků za listopad uzavírá přehled otevírací doby obchodů na svátek 17. listopadu, který pro čtenáře zpracoval redaktor Miroslav Elsnic. Na webu ho najdete ZDE.