Předchozí
1 z 6
Další

Jaké články patřily v únoru k nejčtenějším? Tentokrát to byla všehochuť napříč domácím i zahraničním zpravodajstvím, sportem i zajímavostmi z magazínových rubrik.

Tady se můžete podívat na výběr těch, na které se klikalo nejčastěji. ►►►

Deset nejčtenějších zpravodajských webů za únor 2024 podle počtu reálných uživatelů:

novinky.cz 4 286 919
seznamzpravy.cz 4 131 793
denik.cz 3 596 222
idnes.cz 3 148 896
nova.cz 2 732 293
iprima.cz 2 543 539
aktualne.cz 2 039 275
echo24.cz 1 899 982
forum24.cz 1 886 252
drbna.cz 1 480 806

zdroj: netmonitor.cz

Maminka je slepá, nepohyblivá a dementní. Přesto jí sebrali příspěvek na péči

Naďa má na vysoké škole vystudovanou sociální práci, přesto i pro ni je nedobytný systém pomoci nad její síly. Ilustrační fotoNaďa má na vysoké škole vystudovanou sociální práci, přesto i pro ni je nedobytný systém pomoci nad její síly. Ilustrační snímekZdroj: Shutterstock

Paní Naďa pracuje v Praze jako zdravotní sestra v domácím hospici. Přes den se stará o umírající hospicové pacienty, doma o těžce nemocnou maminku. Ta měla trvale přiznaných sedm bodů závislosti. Je nepohyblivá, prakticky slepá, s rozvinutou demencí, kromě toho prodělala mrtvici. Přesto pro ni už několik let dcera marně žádá o průkaz pro osoby se zdravotním postižením druhého stupně (ZTP).

Příběh ženy, které stát odmítl pomoct, přinesla redaktorka Zuzana Hronová v pravidelném seriálu s názvem Invalidé proti státu. Celý článek si můžete přečíst ZDE.

Princezna Kate se po operaci objevila na veřejnosti. Zprávy o kómatu byly lež

Následník britského trůnu William s princeznou Catherine. Ilustrační fotoNásledník britského trůnu William s princeznou Catherine. Ilustrační snímekZdroj: Profimedia

Princezna z Walesu Catherine se v lednu podrobila blíže neupřesněné operaci břicha. V nemocnici strávila dva týdny a spekulovalo se o tom, že při zákroku téměř zemřela. Britská média ale minulý měsíc přinesla zprávu, že princezna byla poprvé od zákroku viděna na veřejnosti a že zvěsti o vážnosti jejího stavu byly nepravdivé.


Článkům o britské královské rodině se dlouhodobě věnuje redaktorka Eliška Gáfriková. Tento její článek můžete číst ZDE.

Švédští biatlonisté na Česko nevzpomínali v dobrém. Z plesnivého hotelu utekli

Olympijská vítězka Hanna Öbergová má z biatlonového MS v Novém Městě na Moravě bronz ze smíšené štafety. Ilustrační snímekOlympijská vítězka Hanna Öbergová má z biatlonového MS v Novém Městě na Moravě bronz ze smíšené štafety. Ilustrační snímekZdroj: Deník/Jan Pořízek

V průběhu února patřily sportovní zprávy k nečtenějším článkům webů denik.cz. Čtenáře například zajímalo, proč hokejista David Pastrňák upadl u fanoušků v nemilost a ztrácí na popularitě. Nebo kolik vydělal tenista Ivan Lendl prodejem svého luxusního sídla s kurtem a bazénem. Vůbec nejčtenější byl ale článek o tom, jak švédští biatlonisté při návštěvě Česka utekli z plesnivého hotelu. Pokud i vás zajímá, v jakých končinách se sportovci ocitli a kde nakonec skončili, čtěte ZDE.

Přírodní čistička jater: léčí a pomáhá zhubnout. Navíc je levná a chutná

Superpotravina červená řepa je skvělá i jako přírodní čistič jater.Superpotravina červená řepa je skvělá i jako přírodní čistič jaterZdroj: Shutterstock

Že čtenářům není zdraví lhostejné, dokazuje i čtenost magazínové rubriky Zdraví. Mezi nejčtenějšími články se jich objevilo hned několik. Zaujaly například texty o tom, že vysoký cholesterol mohou naznačit varovné signály nečekaných částí těla. Nebo že káva s mlékem může pomoct v léčbě. A jestli jste dítětem štěstěny, poznáte podle toho, zda máte na své dlani opičí čáru.

V top článku rubriky Zdraví jste mohli číst o přírodní čističce jater, která navíc léčí a pomáhá zhubnout. A je i levná a chutná. Co je tím zázrakem, se dočtete v článku Olgy Tušicové ZDE.

Poprava devítidenní královny Jany Greyové: před smrtí jí ukázali mrtvolu manžela

Umělecké zobrazení popravy Jany Greyové v londýnském Toweru  Foto Wikimedia Commons, Paul Delaroche_The National - Gallery online.Umělecké zobrazení popravy Jany Greyové v londýnském Toweru Foto Wikimedia Commons, Paul Delaroche_denik-630National - Gallery onlineZdroj: Wikimedia Commons, volné dílo

Před 470 lety v Londýně popravili na přímé přání tehdejší anglické královny Marie I. Tudorovny lady Janu Greyovou. Dívce bylo teprve sedmnáct let, kvůli mocenským hrám vlivných mužů kolem ní se ale na krátký čas stala anglickou panovnicí. Vzápětí ji příbuzná, která jí trůn vzala, poslala na popraviště.

Také příběh devítidenní královny Jany Greyové je z pera redaktorky Elišky Gáfrikové. Do historie anglického dvora se můžete přenést v článku ZDE.