Tachovské závodnice z Krasobruslařského klubu Kraso Tachov začaly nový rok úspěšně. V Chebu vybojovaly cenná umístění.
Do Chebu se Tachovanky vždy těšily a ani tentokrát tomu nebylo jinak. „ Krásné prostředí zimního stadionu a skvělá organizace závodu vytváří celkově hezkou atmosféru," vysvětlila oblíbenost trenérka KK Kraso Iveta Dobrsteinová. Její závodnice dostaly pokyny aby jely na jistotu a předvedly jen ty prvky ve volné jízdě, které bravurně zvládají. Risk by se nemusel vyplatit, soupeřky by pak mohly získat cenné body do celorepublikového žebříčku.

Jako první se představila Eliška Burešová v kategorii nováčci mladší. "Eliška zajela velmi dobře svůj volný program, byla desátá. Víme ale, že musíme zapracovat na rychlosti. Jinak za to, co se Eliška naučila v tak nízkém věku zaslouží velkou pochvalu. Bude-li se takto snažit i nadále, má KK Kraso v následujících letech velmi dobrou reprezentantku klubu." shrnula její výkon Iveta Dobrsteinová

V kategorii nejmladších žaček B má KK Kraso silné zastoupení. Nejlepšího umístění dosáhla Viktorie Lichá, která svou ladností zapůsobila na rozhodčí a i přes drobné technické chyby si sáhla na 11. místo, což je její nejlepší umístění v této kategorii vůbec.
Klára Špačková bohužel v minulých týdnech byla limitována zlomenou rukou, ale i přes toto omezení chodila poctivě na tréninky a chebské závody si nenechala ujít, vybruslila si 13. místo.

"U Klárky se objevily slzičky, protože jí jeden skok nevyšel a v celkovém pořadí jí to trochu uškodilo, ale já jsem s jejím výkonem spokojená. Zajela to, co umí a občasný nezdar musí závodníka zase trochu posunout, aby ještě více na sobě pracoval." řekla na konto závodnice její trenérka Markéta Dobrsteinová.

Třetí zástupkyní v této kategorii byla Leyla Ebel, která si z Chebu veze pár bodů za 17. místo. Celkově s děvčaty závodilo 19 soupeřek, takže mohou mít ze svých výsledků radost a hezký pocit z dobře zajetých volných programů.
Žačky A neměly v Chebu příliš mnoho soupeřek, které by mohly poměřit svou sílu vzájemně. S Anetou Jirsovou závodila jen konkurentka z Rokycan, ale vůbec jí cestu za zlatou medailí neulehčila. Obě děvčata zajela své programy téměř bez jediné chybičky, takže rozhodčí se dostali do nezáviděníhodné situace.

„Jelikož Aneta odskákala ve svém programu všechny zařazené dvojité skoky a i umělecký dojem měla ohodnocen o trochu výše, první místo získala ona. Tento závod byl velice vyrovnaný. V silné konkurenci se každý závod zlepšuje a snažíme se zařazovat obtížnější prvky, tak abychom byly vždy o krok před našimi soupeřkami." shrnula výkon své svěřenkyně její trenérka M. Dobrsteinová.

A jako poslední želízko v ohni reprezentovala KK Kraso Tachov Markéta Jirsová v kategorii žačky B. "Markéta si vytáhla při losování jedničku, takže měla čest soutěž zahájit. Tato zodpovědnost u většiny závodníků vyvolává nervozitu, ale Markét se s tím poprala dobře: Musím ji za zajetý program pochválit. Takhle jsem jí ještě na závodech bojovat neviděla a že už jsme toho zažily dost. Odskákala i dvojité skoky, kterým teprve přichází na kloub a nepokazila ani piruety, ve kterých velmi často chybuje. Stříbro si zasloužila a doufám, že snaha zlepšovat se vydrží, máme před sebou ještě hodně práce," chválila svou svěřenkyni I. Dobrsteinová.

Další závody absolvují závodnice KK Kraso na domácím ledě už v sobotu.