Jako první se ze stříbrských sportovců představil Dominik Daniel (2003). Svěřenec Romana Mužíka závodil nejprve v sobotu v hodu šestikilovým kladivem, kde obsadil výkonem 42,37 m 14. místo, následně o příčku hůře dopadl v neděli mezi juniory, když hodil 1,75 kg vážícím diskem do vzdálenosti 36,71m. Poté při své premiérové účasti na MČR běžel Martin Všetička (2003) 100 metrů a proťal cílovou pásku v čase 11,51 vteřin.

Jako první z dívek se ukázala Michaela Švábková (2006). Ve velice vyrovnané soutěži dorostenek ve skoku vysokém se pod vedením Veroniky Matulkové vynesla v nejlepším sezonním výsledku 1,65 m na 4. místo. Na její úspěch navázala juniorka Denisa Hrušková (2003), která trénuje u Romana Mužíka. Stříbrská atletka závodila hned ve třech vrhačských disciplínách. Nejprve v sobotu poslala čtyřkilové kladivo v novém osobním rekordu do vzdálenosti 47,68 m a získala tak

4. místo. Její krasojízda pokračovala i další den, když si šestým pokusem čtyřkilovou koulí s výsledkem 12,05 m zajistila 5. místo, na stejnou pozici navázala i o čtyři hodiny později, jelikož poslala jednokilový disk do vzdálenosti 41,46 m. V koulařském sektoru se také představil i dorostenec Adam Fliegel (2005). Svým posledním vrhem pětikilovou koulí se v sobotní soutěži vyšvihl na čtvrté místo za 16,45 m. Tento výkon představuje jeho třetí nejlepší výkon.

V závěru prvního prosluněného dne se běhalo také 2000 metrů překážek. Ve startovním poli dorostenecké kategorie byl Jiří Špiroch. Jirka si vytvořil o pět sekund nový osobní rekord 6:06,38 min a doběhl na krásném čtvrtém místě (pouze 0,14 s pod stupni vítězů). Tímto výkonem si však Jirka zajistil účast na mezistátním utkání dorostenců a bude tak poprvé v kariéře reprezentovat Českou republiku za hranicemi ČR v Székesfehérváru v Maďarsku! Na svůj úspěch navázal svěřenec Alexandra Matulky i následující den na trati 3000 metrů pátým místem, při kterém si vylepšil další osobní maximum na 9:01,20 min. Ve stejném závodě běžel Jakub Souček (2005), který se v první řadě věnuje triatlonu a atletika je pro něj jako doplněk. Na MČR zaznamenal 13. pozici s časem 9:28,92 min.

Adam Fliegel.
Koulař Fliegel vrhl na mítinku v Rakousku své osobní maximum

V neděli na druhé nejkratší sprinterské trati, 200 m, startoval junior Tomáš Všetička (2003). Trenérka Kamila Všetičková, která Tomáše i jeho bratra připravuje, musela být spokojená, jelikož si vylepšil osobní rekord na velmi kvalitních 22,11 s a umístil se celkově na 14. pozici. V rozpáleném trojskokanském sektoru závodil dorostenec Miroslav Houžvička (2005), jenž při svém prvním startu v jiné než sprinterské distanci sbíral hlavně nové zkušenosti.

Meeting ze stříbrských atletů uzavíral Štěpán Trávníček (2003), který se připravuje pod vedením Alexandra Matulky. Už v sobotu přímo postoupil do nedělního finálového běhu na 800 metrů s časem 1:55,11 min. Ve velice nabité konkurenci předvedl výsledek 1:57,63 min a odvezl si 5. příčku.

Mistrovství ČR juniorské a dorostenecké kategorie probíhalo při velmi vysokých teplotách a všichni zástupci klubu TJ Baník Stříbro se s nimi výborně vypořádali. Teď však již napjatě vyhlížíme další republikový šampionát a to tentokrát MČR dospělých, které se bude konat rok po tornádu na nově upraveném stadionu v Hodoníně. Držet palce můžete jediné zástupkyni ze Stříbra Veronice Matulkové, která se bude snažit navázat na úspěchy svých svěřenců.

Adam Fliegel.
Stříbrský vrhač Fliegel reprezentoval Česko na mezistátním utkání

Autor: Tereza Záhořová