Již po třiatřicáté se sejdou vyznavači běhu na stadionu Baníku, aby vyběhli na trať závodu, který je dlouhý 10 kilometrů. Start závodu bude v sobotu 31. března v 10 hodin na stadionu Baníku.

Běží se po cestách v lesním prostředí do Butova a zpět, trasa má tvar osmičky. Závodí se ve čtyřech kategoriích mužů a dvou kategoriích žen.

Přihlášky jsou předem na e-mailovou adresu vladislav.moravec@seznam.cz, případně do půl hodiny před startem na stadionu. Závod je zařazen do celoroční soutěže O nejlepšího běžce Tachovska, který má v letošním ročníku celkem dvaadvacet částí a Velikonoční desítka je jeho celkově čtvrtým podnikem (po úvodní Ganajově stezce, nedělním Memoriálu Josefa Machta a Běhu přes Pepíkovo lávku, který se koná příští týden).

Akce má však i druhou část. Pro ty, kdo se chtějí jen projít po krásných cestách v krásné přírodě. Sami, s partou, s přáteli. Nezávodní část, u níž se neměří čas, ale po dokončení jsou všichni spokojeni. Přihlásit se musí také, rovněž je třeba zaplatit startovné. Start je stejně jako běh v 10 hodin.

Každý účastník, v běhu i chůzi, obdrží diplom za účast, Velikonoční mazanec, jogurt ze stříbrské mlékárny, malé vajíčko. Závodníci na prvních třech místech navíc cenu a pomlázku. Připravena je cena pro nejmladšího a nejstaršího účastníka, pro největší skupinu.

Vladislav Moravec