Po sérii závodů, na které atleti Baníku Stříbro vyjížděli mimo domácí stadion, následuje řada závodů jichž je Baník pořadatelem. První akcí je Běh historickým Stříbrem pořádaný společně s Městem Stříbrem. Běží se už zítra a startují všechny kategorie. První se vydají na trať v 9 hodin, start hlavního závodu v 10 hodin.

Součástí akce je Běh naděje, který ve Stříbře nahradil Běh Terryho Foxe a startuje těsně po 11. hodině. Dalším závodem je ve středu 18. června třetí kolo oblastního přeboru družstev mladšího žactva. Na stadionu B. stříbro se uskuteční od 15.30 hodin. Domácí děvčata obhajují vedoucí pozici a mají šanci na postup do finále soutěže společné pro kraje Plzeňský a Karlovarský. O dva dny později, v pátek 20. června se opět na stadionu B. Stříbro koná jarní kolo krajského přeboru Plzeňského kraje v atletice nejmladšího žactva.

V šesti kategoriích startují nejmladší adepti atletiky z celého kraje. Závod začíná v 15.30 hodin, přihlášky jsou od 14.30 do 15.15 hodin na stadionu. Závody se konají jako víceboj (krátký běh, krátký běh přes překážky, skok do dálky, hod míčkem, delší běh). Každé zúčastněné dítě dostane drobnou cenu, první tři medaile. Posledním závodem před prázdninami je ve Stříbře Běh olympijského dne. Jako jedno z 15 měst z celé ČR má zásluhou atletickému oddílu Baníku Stříbro město Stříbro čest pořádat tuto akci.

Hlavním garantem pro podporu olympijské myšlenky je Český olympijský výbor. Pro letošní rok byla vybrána středa 25. června. Ve Stříbře má dvě části. Dopolední pořádaná pro školy a odpolední pro veřejnost. Odpolední začíná v 16.45 hodin nesoutěžním během žactva, následují soutěžní žákovské běhy, v 17.50 hodin je nesoutěžní běh pro dospělé zájemce a v 18.15 hodin startuje hlavní běh na 5000 m. Závod je vypsán v tradičních kategoriích a je součástí soutěže o nejlepšího běžce Tachovska - Bodit cup 2008.

Vladislav Moravec