Na vzorně připraveném Městském stadionu startovalo jedenáct statečných borců v obrovském horku. Všichni zvládli závod dokončit. V disciplinách 100 metrů překážek, výška, dálka, koule, oštěp, běhy na 200 metrů a 800 metrů si všichni sáhli na dno svých sil. Závodily také děti závodníků, které startovaly v běhu na 50 metrů, dálce a v hodu míčkem.
Došlo i na manželky a přítelkyně, které vrhaly tříkilogramovou koulí. Závod vrcholil společným závěrečným během radosti na 400 metrů za účasti všech startujících a pořadatelů.

Výsledky:
Muži: 1. Jaroslav Kop, 4297 bodů, 2. Martin Minich, 4274, 3. Luboš Kasl, 3870 (mimo soutěž dosáhl Josef Rous výkonu 4797 bodů).

Výtěžek z VETASu byl věnován na podporu činnost tachovského hospice. „Hospic Sv. Jiří si nesmírně váží podpory všech pořadatelů, sportovců a dalších návštěvníků akce, kteří přispěli do veřejné sbírky nebo zakoupili bižuterii v hospicovém obchůdku,“ zaznělo od zástupců hospice. Pro toto zařízení se vybrala částka téměř 10 tisíc korun.

Jediným stínem soutěže bylo krátké přerušení závodu místostarostou Petrem Vránou, který měl obavy o kvalitu trávníku po disciplínách oštěp a hod míčkem. Místostarosta k tomu řekl: „Omlouvám se závodníkům a pořadatelům za přerušení závodu. Došlo k nedorozumění při interpretaci mého pokynu, aby se oštěp házel na tréninkové ploše, protože hlavní byla připravena na zápas MOL Cupu. Abychom se napříště vyhnuli jakýmkoli podobným situacím, nabídl jsem organizátorům při následné schůzce partnerství města pro další ročníky.“

Nakonec se potvrdilo, že zaměstnanci stadionu připravili trávník i přes tropické počasí na jedničku. Ukázalo se, že náš stadion má jednu z nejlepších ploch v republice.

Karel Johana