Mistrovství Česka starších žákyň a žáků v atletice se konalo v Novém Městě nad Metují. Šampionátu se zúčastnily také dvě závodnice z oddílu B. Stříbro. Na základě výkonů z průběhu sezony se v hodu diskem nominovaly Sára Holečková a Tereza Slabá.

„Disk je záludná disciplína i pro otřelé borce a děvčata z Baníku jsou teprve na začátku závodění v této disciplíně. Je hodně o psychice, umění se soustředit na hod. V republikových tabulkách na tom byla lépe Sára a také odjížděla s většími nadějemi,“ poznamenal trenér Baníku a předseda oddílu v jedné osobě Vladislav Moravec. Při závodě se to u S. Holečkové projevilo negativně. Místo uklidňujícího prvního hodu přišel pokus se snahou o maximální výkon. Ruka s diskem nabrala příliš brzy zrychlení a výsledkem byl hod do ochranné sítě. Slabá naopak prvním pokusem hodila standardní hod 28,05 m, což byl osobní rekord. Spokojenost závodnice se projevil i na dalších pokusech.

Sára Holečková při svém druhém pokusu v podstatě zkopírovala první skončil na stejném místě v ochranné síti. Nervy „pracovaly“ naplno. Ve třetím pokusu hodila na jistotu, rozhodčí ji naměřili 25,45 m. Byl to jediný pokus stříbrské závodnice započtený do soutěže. Na postup do finále, byť těsně, nestačil. „Sára skončila na prvním nepostupovém, devátém místě o pouhých 50 cm. Škoda, protože to byl její nejhorší výsledek v sezoně a má podstatně navíc. Silná pře-motivovanost vykonala své. Přesto deváté místo má svoji hodnotu,“ konstatoval trenér.

Tereza Slabá ve druhém hodu hodila 26,57 m, ve třetím zlepšila osobní rekord na 28,33 m. Do finále nejlepších osmi závodnic postoupila ze čtvrtého místa. V čtvrtém hodu vylepšila osobní rekord na 29,53 m, zlepšily se však i soupeřky, takže klesla na páté místo. Pátý hod se příliš nevydařil, i když na začátku závodu by znamenal osobní rekord (27,87 m). „Po tomto hodu jsme se dohodli na zrychlení otočky a maximálním riziku při dokončení hodu. Disk po velmi vydařené otočce dolétl na značku neuvěřitelných 31,71 m.

Zlepšení v jednom závodě o čtyři metry je vynikající,“ neskrýval radost Moravec. Tímto výkonem stříbrská diskařka šokovala soupeřky, dostala se na třetí místo a nikdo ji už nepřehodil. Přivezla si z mistrovství Česka bronzovou medaili.“ Výhodou je, že obě závodnice jsou na stejné úrovni a mají velké předpoklady pro zlepšování. Jaký bude výsledek se dozvíme příští rok, budou startovat první rok v kategorii dorostenek,“ řekl na adresu atletických nadějí Baníku Moravec.