Atletky Baníku vybojovaly druhé místo

NÝŘANY - Stříbrské naděje uspěly

24.5.2008

Část závodnic z družstva mladších žákyň oddílu atletiky Baníku Stříbro se zúčastnila soustředění ve Fanu. Průběžný stav trénovanosti sliboval možnost bojovat o druhé místo ve skupině oblastního přeboru družstev a tím o postup do krajského finále, společného s Karlovar-ským krajem. První kolo ze čtyř kvalifikačních se konalo v Nýřanech. Favoritem bylo jednoznačně družstvo Nýřan, za které startoval po neshodách v Plzni téměř kompletní tým Škody Plzeň. O druhé místo se ucházel tým Baníku Stříbro a boj o postup zvládl v prvním kole dobře. Nejlepší závodnicí byla Šárka Lukšová. V běhu na 60 m překážek statečně bojovala, závod jí vyšel na čtyři kroky a doběhla druhá v čase 11,7 vteřiny. Stejný čas zaběhla i Veronika Matulková, každá získala čtyři body pro družstvo. Další bod přidala Lenka Janotová za 6. místo. Šárka si vše vynahradila v běhu na 60 m. Po vítězství v rozběhu nenašla přemožitelku ani ve finále a zvítězila suverénně časem 8,7, vt. Body získaly také třetí Lucie Krejčová a čtvrtá Tereza Slabá. Ještě jednou bylo jméno Šárky Lukšové na místě nejlepším. K vítězství v běhu na 300 m potřebovala čas 48,0 vt.. Také bod za 6. místo Lucie Jarolímové byl cenný. Škoda jen, že Stříbro neobsadilo běh na 800 m, dříve to byla dobrá disciplína Baníku. Najde se závodnice pro tuto trať? Vrhačské disciplíny zahájil vrh koulí. Tam Baník zabodoval zásluhou sestrám Paškovým. Lepší byla Marie, která výkonem 7,60 m získala 2. místo. Anna byl čtvrtá, jen o 53 cm za sestrou. Technicky nejhůře zvládnutou disciplínou byl hod míčkem. Závodnice zůstaly za očekáváním, přesto zabodovaly. Lenka Janoutová dle předpokladů zvítězila výkonem 42,11 m. Třetí byla Veronika Matulková (38,57 m) a čtvrtá Sára Holečková v dobrém osobním rekordu 38,09 m . Skokanské disciplíny zahájil skok do dálky. Za Stříbro startovaly dvě závodnice. Pátá skončila Lucie Krejčová (3,61 m) a šestá Nikol Marzová. Velkou naději vkládaly atletky Baníku do skoku vysokého. Velké očekávání a z něj plynoucí nervozita však závodnice rozhodily natolik, že neskočily to, na co měly. Spokojena mohla být jen Sára Holečková, která skočila 116 cm a za šesté místo získala bod. Lenka Janoutová byla pátá se 121 cm a Veronika Matulková na 4. místě (126 cm). Poslední disciplínou byl závod štafet na 4x60 m. Pět bodů za 2. místo a čas 37,5 vteřiny vybojovala štafeta ve složení Jarolímová, Slabá, Holečková, Krejčová. Po sečtení bodů vyhrálo dle předpokladů družstvo Atletclub Nýřany s 78 body, na druhém místě s 67 body skončil Baník Stříbro. Plánovaný cíl byl splněn, potvrdí jej další kola?

Vladislav Moravec

24.5.2008 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Doprava a logistika - Doprava a logistika Obsluha zemních a příbuzných 25 000 Kč Obsluha zemních a příbuzných strojů strojník-obsluha pásových bagrů( kolových bagrů). Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: místo výkonu práce okres Tachov, profesní průkaz, ŘP sk C+E. Pracoviště: Ing. bohumil novohradský, Okružní, č.p. 2039, 347 01 Tachov 1. Informace: Bohumil Novohradský, +420 603 281 780. Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Ostatní specialisté a 16 800 Kč Sociální pracovníci v oblasti péče o děti a mládež (kromě péče o zdravotně postižené) pracovník/ce v sociálních službách, sociální pracovník. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16800 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Rokycanova 4, 347 01 Tachov, Pracovník v sociálních službách / sociální pracovník, , Hledáme pracovníka do Nízkoprahového denního centra. Jedná se o sociální službu pro osoby bez přístřeší. Služby poskytuje a zaštiťuje nezisková organizace KOTEC, o.p.s., Požadujeme: věk 21 let, bezúhonnost, kvalifikace sociálního pracovníka dle § 110 ZSS nebo pracovníka v sociálních službách dle § 116 ZSS. Praxe v oboru výhodou. Aktivní řidič/ka skupiny B. Výhodou je schopnost orientace v problematice, síťování služeb, samostatnost a odpovědnost za výsledky práce, včetně schopnosti výsledky prezentovat. , Nabízíme: smluvní mzdu, po zkušební době navýšení o odměny, supervizi práce a možnost dalšího vzdělávání., Profesní CV a motivační dopis zasílejte na e-mail vs.tp.tachov@kotec.cz, případné dotazy na tel. +420608656538.. Pracoviště: Kotec o. p. s. (centrum podpory rodiny), Rokycanova, č.p. 4, 347 01 Tachov 1. Informace: David Klaus, +420 608 656 538. Výroba - Výroba Strojírenští technici kontroly kvality, 22 000 Kč Technici kontroly kvality, laboranti v ostatních průmyslových oborech Kontrolor kvality. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč, mzda max. 24000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Místo výkonu práce: Vysočany 54, 348 02 Bor u Tachova, , NÁPLŇ PRÁCE: , - vydávání povolení k výrobě, , - průběžná i konečná kontrola vyrobených dílů, , - zajišťování a zlepšování kvality během výrobního procesu, , - týmová spolupráce při náběhu nových projektů a při řešení reklamací, , POŽADAVKY: , - ukončené středoškolské vzdělání technického směru (maturita), , - nutná znalost čtení technických výkresů, , - alespoň částečná znalost německého jazyka, , - praxe v automobilovém průmyslu či oblasti zajišťování kvality výhodou , , NABÍZÍME: , - uplatnění v dceřiné společnosti rodinného podniku SCHERDEL, který působí na trhu více než 126 let, - možnost profesního růstu, - závodní stravování, - příspěvek na dopravu, - vánoční a věrnostní prémie, - po 1 roce možnost smlouvy na dobu neurčitou, , Způsob 1. kontaktu uchazeče se zaměstnavatelem: zaslání profesního životopisu na kontaktní email.. Pracoviště: Technické pružiny scherdel s.r.o., 348 02 Bor u Tachova. Informace: Jaroslava Melgerová, +420 374 702 199. Administrativa - Administrativa Sekretářka, sekretář 30 000 Kč Sekretáři (všeobecní) Sekretářka. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce zaměstnance(adresa pracoviště): Amalthea Electronics Cz s.r.o., Oldřichovská 1437, 347 01 Tachov , Požadujeme: německý jazyk na komunikativní úrovni, práce s PC, pečlivost, svědomitost, Zaměstnanecké výhody: 13.plat, stravenky. Pracoviště: Amalthea electronics cz s.r.o.,, Oldřichovská, č.p. 1437, 347 01 Tachov 1. Informace: Lenka Terelová, +420 373 702 572.

Šimon Falta (u míče)
9

Stopka za vyloučení platí. Olomoucký záložník Falta si nezahraje proti Zlínu

Tomáš Řepka odehrál v dresu SK Panthers Čelákovice soutěžní zápas ve čtvrté třídě.
47

Soud projednával obžalobu Řepky. Hrozí mu osm let, k soudu nepřišel

Hokejová Plzeň po obratu slavila třetí výhru v řadě

Od druhé minuty nedělního souboje s Litvínovem sice hokejisté Škody Plzeň prohrávali, ale přesto nakonec slavili doma vítězství 4:1 a v extralize jsou po dvanácti kolech třetí o skóre před Libercem.

Námořní rallye vyhrál brněnský tým Hyveco

V pátek se rozhodlo o mistrovi České republiky v námořní rallye, která se konala v Chorvatsku. Celá akce trvala pět dní a až do posledního dne byla velmi vyrovnaná.

Skvělá šance pro fanoušky! Vyhrajte kopačky Krmenčíka, dres Plzně či sud piva

Deník připravil ve spolupráci s FC Viktoria Plzeň a pivovarem Gambrinus soutěž pro fotbalové fanoušky. Hrajeme o exkluzivní trofeje související s účastí Plzně v Lize mistrů. Podrobnosti soutěže čtěte ve Sportovním deníku v pondělí 22. října.

Z Mistrovství světa canicrossařů přivezl Jaša dvě zlata

Lubieszow – Dvojnásobný mistr světa v canicrossu. Tímto titulem se od prvního říjnového víkendu může chlubit Tomáš Jaša.