„Je to úspěch, ale my jsme nebyly v plné sestavě, protože v rozběhu se nám zranila sprinterka a vrhačka nezaložila v disku. Naším cílem není vyhrát a postoupit, ale zůstat ve druhé lize,“ řekla atletka Baníku Stříbro Veronika Matulková.

Matulková vyhrála osobním rekordem 12,15 metru trojskok a zvítězila i v dálce, v níž také překonala své maximum na 5,58 metru. V oštěpu skončila druhá, ale výkon 36,84 metru znamenal rovněž osobní rekord. „Před pěti lety jsem ukončila kariéru, ale letos jsem se rozhodla, že absolvuju pár tréninků týdně. Nečekala jsem až takové osobní rekordy, ale jsem za to šťastná a ze svých výkonů jsem nadšená. Možná že jsem se kvalifikovala na mistrovství republiky v trojskoku,“ řekla Veronika Matulková.

Starší a mladší žactvo atletického Baníku Stříbro na mistrovství Plzeňského kraje.
Krajské mistrovství atletického žactva za účasti Baníku Stříbro

Bronzová medailistka z letošního halového mistrovství ČR juniorek Denisa Hrušková vyhrála kouli výkonem 12,09 metru.

Anežka Králová doběhla druhá (26,25 s) na trati 200 metrů. Stejného umístění dosáhla osobním rekordem 19:22,94 minut v běhu na pět kilometrů Soňa Müllerová.

Eliška Libuše Palečková byla druhá v trojskoku a výkonem 11,21 metru si vylepšila osobák. Tyčkařka Helena Janáková také brala stříbro i osobní maximum 3,15 metru.

Anna Zekuciová byla třetí ve skoku dalekém.

Bronzová štafeta. Sprinteři Baníku Stříbro (v oranžovém), zleva: Miroslav Houžvička, Adam Fliegel, Ondřej Honzík a Tomáš Všetička.
Baník Stříbro získal osmnáct medailí na krajském mistrovství