„Myslím si, že s ohledem na počet, v jakém jsme odjely do Tábora, jsme udělaly hodně bodů,“ řekla atletka Baníku Denisa Hrušková, která byla bodově druhou nejlepší závodnicí kola.

Lepší umístění podle ní stála Stříbro chůze, v níž konkurentky z Českých Budějovic vyhrály. „Jejich chodkyně získala třináct bodů, které jsme ztratily na sedmé místo Budějovic,“ upozornila atletka.

„Do dalšího kola je motivace zaplnit disciplíny, protože některé holky onemocněly, takže jsme neměly zastoupení všude. Myslím si, že další kolo budeme lepší,“ dodala Hrušková.

Pro Baník Stříbro je prý dosažitelné i páté místo. „To by bylo super,“ přeje si.

Denisa Hrušková na halovém mistrovství ČR 2022.  
Atletka Hrušková si vylepšila osobní rekord, ale na medaili nestačil

Denisa Hrušková startovala ve třech disciplínách a ve všech skončila na medailových pozicích.

V hodu kladivem byla druhá výkonem 48,07 metru, disk poslala do vzdálenosti 34,46 metru a skončila třetí, stejného umístění dosáhla ve vrhu koulí 11,42 metru. V disku a v kouli zaznamenala nejlepší výkony sezony.

„Rezervy jsem měla v disku a v kouli, protože technika nebyla nejlepší. Ale nějakým způsobem jsem se trefila na medailové pozice a body. Docela jsem zklamaná z hodu kladivem, protože jsem cítila, že mám energii. Sice jsem hodila daleko, ale chtěla jsem víc,“ uvedla Hrušková.

Dosavadní sezonní maximum v kouli – 11,42 m je její průměrnou hodnotou. „Nečekala jsem víc, i když bych si to přála,“ přiznala Denisa Hrušková.

Denisa Hrušková na halovém mistrovství ČR 2022.  
Atletky Stříbra obhájily čtvrté místo ve druhé lize soutěže družstev