První místo ve své kubatuře a v celkovém pořadí druhá příčka, to je bilance plánského jezdce Petra Bělohlávka na závodech v Mikulově.

V osmém klání z desetidílného seriálu závodů automobilů do vrchu CARBONIA CUP 2007 nechyběl ani Petr Bělohlávek startující s vozem VW Golf I v barvách Bělohlávek MOTORSPORT Planá. Do Mikulova (okres Teplice) vyjela plánská minivýprava až v pátek večer vzhledem k pracovním povinnostem jezdce. Do depa závodních strojů dorazila po 22. hodině za již deštivého počasí. Ráno už nepršelo, ale trať při prvním tréninku byla ještě mokrá.

Naší ´Oranžádu´ jsme měli již z domova připravenou pro suchou trať, a tak jsme nepřezouvali. Trať byla sice dost mokrá, ale nepršelo a podle času v cíli a vyjádření Petra se ukázalo, že naše rozhodnutí bylo správné,“ popsal situaci s obutím auta manažer stáje a otec jezdce v jedné osobě Josef Bělohlávek. „Na této trati jsem jel vůbec poprvé, a tak první trénink byla taková seznamovací jízda. To, že jsem byl ve třídě nejrychlejší opravdu nic neznamenalo. Oranžáda šlapala, jak měla, povrch byl bezvadný, po straně svodidlo. Jenom škoda, že nemáme samosvorný diferenciál a o něco kratší převodovku, to by se jelo ještě lépe,“ posteskl si Petr Bělohlávek.

Druhý trénink se jel z části na oschlé trati. Někteří jezdci proto přezuli na ´suché gumy´. Ve druhém tréninku plánský jezdec za to vzal, ale zrychlila i konkurence. Byl z toho druhý čas ve třídě o 0,7 s za prvním. Nadešel čas první závodní jízdy. V horní časti byla trať ještě místy mokrá, ale většina jezdců opět zrychlila. Petr zajel skvěle a obsadil první místo ve třídě. V absolutním pořadí to byl třetí čas.

Ve druhé závodní jízdě byla trať již skoro suchá. Petr ještě o více než vteřinu zrychlil a upevnil si první místo ve třídě a dokonce zajel druhý čas v absolutním pořadí. „Po havárii v Žalanech jsme si sice řekli, že jedeme na celkové vítězství ve třídě a absolutní umístění nás už nebude zajímat. Třetí jízdu jsme již tak nemuseli jet a třídu bychom vyhráli. Ono vám to prostě nedá,“ pravil Josef Bělohlávek. Závod je závod, a tak se plánský jezdec postavil na start i třetí jízdy. Jel opět kvěle, i když se začala projevovat technická závada na spojce. Udržel si druhé místo absolutně a s přehledem zvítězil v konkurenci 11 závodníků ve své třídě. Celkem startovalo 54 závodníků.

Do Plané si výprava odvezla dva poháry a věcné ceny. „Vítězstvím si Petr upevnil své vedoucí postavení v průběžném pořadí, ale zbývají ještě dva závody a o vítězi není ještě rozhodnuto. Čeká nás oprava, a tak s největší pravděpodobností nebudeme startovat na Labuťském vrchu,“ přiblížil nejbližší program Josef Bělohlávek.

Výsledky–absolutní pořadí: 1. Vladimír Šnajdr (Suzuki Swift, AMK M. Lázně– čas 3:17.05); 2. Petr Bělohlávek (VW Golf I. BMS Planá –3:18.23); 3. Vlastimil Suk ml. (Suzuki Swift, Sukovo kluci Praha– 3:18.75).