První rychlostní zkouška startuje za Stříbrem v půl deváté ráno, komunikace ze Stříbra kolem terénu Sv. Petra až do Malovic ale bude pro veškerou dopravu uzavřena už od sedmi hodin ráno.

„Průjezd uzavírkou bude možný vždy po dohodě s pořadatelem v daném stanovišti. Mezi jednotlivými rychlostními zkouškami bude umožněn průjezd uzavřeným úsekem v doprovodu bezpečnostních komisařů,“ řekl Deníku ředitel rallye Rober Valečko. Komunikace budou uzavřeny do 17 hodin. Objízdné trasy povedou přes Erpužice, Únehle, Trpísty, Kšice a Stříbro.

Rallye show jsou určeny především amatérským jezdcům, kteří nemají možnost startovat na větších soutěžních závodech. Diváci tak mohou na trati vidět současné soutěžní vozy, ale také některá starší závodní auta i rarity soutěžního motoristického sportu.

Rallye show Stříbro bude mít na programu šest rychlostních zkoušek. První, třetí a pátá se pojedou ve směru od Stříbra do Malovic a budou startovat v 8.30, v 10.32 a v 13.14 hodin. V opačném směru absolvují závodníci rychlostní zkoušky číslo dvě, čtyři a šest. Startují postupně v 9.31, 11.33 a ve 14.15 hodin.

Pořadatelé upozorňují, že diváci, kteří se na rallye show dostaví, budou ji sledovat na vlastní nebezpečí. Zajímavá místa a prostor pro diváky budou vybrány tak, aby byli lidé v bezpečí a budou vyznačeny. Přesto vydali organizátoři bezpečnostní pokyny, kterých by se diváci měli držet.

Své místo u trati by diváci měli zaujmout před očekávaným průjezdem prvního závodníka. Rozhodně by neměli vstupovat na místa označená cedulkami s nápisem Zakázaný prostor. Nejnebezpečnější místa na trati mezi Stříbrem a Malovicemi budou vyznačena.

Diváci by také neměli stát na únikových cestách a na vyznačených nebezpečných místech. „Divákům doporučujeme, aby se vyvarovali míst pod úrovní tratě. A na úsecích rychlostních zkoušek, vedoucích lesem, by neměli stát před hradbou stromů,“ doporučuje ředitel soutěže.

Také se doporučuje udržovat dostatečný odstup od okraje vozovky. „Soutěžní vozidla jedou velkou rychlostí a nelze předem vyloučit ani chybu jezdce, ani nepředvídatelnou technickou závadu vozidla,“ uvedl dále ředitel.

Není dovoleno přebíhat při rychlostních zkouškách silnici, ani se po ní pohybovat. Rodiče by měli rovněž mít své děti pod neustálým pečlivým dohledem. Zároveň není dobré stát tak, aby postava zakrývala případné značky, návěsti, směrové značky a ostatní pomůcky soutěže.

„Žádám všechny diváky, aby se chovali k tomuto nádhernému automobilovému sportu a životnímu prostředí s maximální zodpovědností. Je i na nich, jak dlouho budeme schopni tyto sportovní zážitky připravovat. Prosím, aby diváci nestěžovali práci pořadatelům a pomohli k hladkému průběhu soutěže,“ uvedl Valečko.