Časový sled disciplín začínal nejkratší sprinterskou distancí, a to během na 60 metrů a koulí žen. V hojném startovním poli se mezi sprintery představil v kategorii mužů (stále ještě junior) Tomáš Všetička. V rozběhu zaběhl čas 7,36 sekund a ve finále ho celkovým 10. místem vylepšil o dvě setiny a stanovil si nový osobní rekord.

V kategorii žen na něj navázala jeho sestra i trenérka Kamila Všetičková, které ve finále těsně uniklo 2. místo a nakonec s časem 8,28 s vybojovala bronzovou medaili.

Adam Fliegel se v kategorii dorostenců dostal do finálového běhu díky osobnímu rekordu, který ve finále ještě vylepšil na čas 7,53 s, a proťal cílovou pásku na 2. místě. Na svůj úspěch navázal ještě ve vrhu 5 kg koulí, kde soutěž vyhrál o necelých 5 metrů před ostatními soupeři. Jeho nejdelší vrh měřil 15,60 m.

Představil se také Miroslav Houžvička, jenž ve finále 60 m skončil těsně pod stupni vítězů. Z Prahy si odvezl nový osobní rekord 7,55 vteřin.

Adéla Košátková se umístila ve stejné disciplíně na stříbrné pozici s časem 8,23 s.

Svou halovou premiéru si splnila také Kateřina Růžičková v běhu na 60 m a později na 200 metrů.

V zahajovacím závodě ve vrhu koulí žen ovládla závod Denisa Hrušková, svěřenkyně Romana Mužíka. Soutěž vyhrála s novým osobním maximem 11,75 m.

Český juniorský rekord na 1 500 metrů, Kladno 2020.
Jakub Davidík se loučí s atletickým klubem TJ Baník Stříbro. Odchází do Dukly

Velké zastoupení měl klub TJ Baník Stříbro ve skokanských disciplínách. V sektoru trojskoku mužů startoval Adam Matulka, který oblékal dres AK Škoda Plzeň. Adam byl s výsledkem spokojen, za 11,45 m získal stříbrnou medaili. Také startoval ve skoku vysokém, kde s osobním rekordem 174 cm obsadil stejně jako v dálce 5,74 m 6. místo.

Premiéru halového trojskoku měl Ondřej Honzík, který svým nejlepším výkonem 11,39 m vybojoval 3. příčku.

Poprvé trojskok skákala Adéla Košátková a ovládla soutěž dorostenek osobním rekordem 10,53 m.

Výškařka Michaela Švábková získala skokem 1,55 m bronzovou medaili.

Za svými svěřenkyněmi nezaostala ani jejich trenérka Veronika Matulková, když ovládla soutěž trojskoku žen výkonem 11,48 m a skončila na 3. místě ve skoku dalekém.

Na delších běžeckých distancích vyhrál Štěpán Trávníček. Pod vedením Alexandra Matulky získal zlatou medaili na trati 800 m za čas 1:55,12 min. Na 3000 m se představila Soňa Müllerová, která časem 11:24,14 min. proběhla cílovou čarou na 2. místě.

Distanci 3000 m zaběhl časem 9:52,85 min. v kategorii mužů Lukáš Kopča a také dorostenec Jakub Souček, jenž finišoval časem 9:33,76 min. Jakub Souček za tento výkon bral bronz.

Na konci časového programu proběhly závěrečné individuální disciplíny, konkrétně běhy na 200 m. V kategorii dorostenek svůj běh i celkové pořadí ovládla časem 25,37 s Tereza Záhořová, která je svěřenkyní Veroniky Matulkové.

Na této trati závodili dále Miroslav Houžvička, který mezi dorostenci obsadil 6. místo (24,72 s), Ondřej Honzík (26,28 s) a Tomáš Všetička, který dokončil závod mezi muži za 23,58 s. Všichni tito sprinteři běželi na závěr večera společně s Adamem Flieglem štafetu 4x200 m. Za krásný štafetový souboj získali bronzové medaile.

Všem atletům a trenérům gratulujeme a budeme držet palce v dalších závodech.

Štěpán Trávníček.
Úspěchy stříbrské atletiky. Excelovali Trávníček, Davidík i Kristýna Záhořová

Autor: Tereza Záhořová