Ve Stříbře se konal sdružený krajský přebor jednotlivců pro kraje Plzeňský a Karlovarský v kategoriích dorostu, juniorů a dospělých. Mezi startujícími se neztratili ani závodníci oddílu atletiky Baníku Stříbro. Získali 12 medailových umístěních.

V kategoriích dorostu vybojovali tři první místa. Karolína Hrubá vyrazila na trať 800 m odvážně na druhém místě v rychlém tempu. Soupeřka, která je o dva roky starší na ni ale byla příliš rychlá. Karolína si přesto ve své kategorii doběhla pro první místo v čase 2:32,32 minut. Tomáš Jaša, který si v každém dalším závodě vytváří osobní rekordy, nezklamal ani na domácím stadionu. Běžel 1500m a patřil k favoritům. Měl zájem na dobrém čase a tak se na střídání domluvil s tréninkovým partnerem ze soustředění z Fana Miloslavem Procházkou z Klatov. „Zhruba do poloviny tratě mezičasy vycházely dobře, potom však bylo vidět, že Procházka nestačí. Tomáš šel do čela a vyrovnaným tempem opět mezičasy vylepšil. I když měl velký náskok, dvě stě metrů před cílem nasadil k mohutnému finiši a vyhrál v novém osobním rekordu 4:07,59 minut,“ viděl závod jeho trenér Vladislav Moravec. Jaša zvítězil nejen v kategorii dorostenců, ale i dospělých. Poslední vítězství vybojovala Veronika Sládková v hodu oštěpem. Měla sice problémy s technikou, ale nakonec zvítězila výkonem 32,24 m. V této disciplíně překvapila Veronika Matulková, která startovala jako starší žákyně (prvním rokem) a vytvořila si kvalitní osobní rekord 26,93m.

„Výčet druhých míst musím zahájit výkonem Vladimíra Lindy, jenž v hodu oštěpem předvedl kvalitní výkon. Nejdelší hod měl hodnotu 59,02m a ukázal, jakým talentem je. Škoda jen, že nemá schopnost na sobě makat jako třeba Nedvěd,“ řekl na adresu závodníka Moravec. Dvě druhá místa ze sektoru u parku přinesli kladiváři. V kategorii dospělých to byl Martin Nedbal výkonem 29,23 m a v juniorech Václav Sterner (20,92 m), svěřenec Martinův. Do vrhačské skupiny Nedbala patří i dorostenec Martin Svatoš, jenž získal bronzovou medaili za hod dobré úrovně 40,29m. Bronzovou medaili přidal Martin Nedbal v disku (31,32 m) a Sterner v kouli (10,34). Skupina vrhačů byla s medailovým ziskem velmi spokojena.

Druhé místo vybojovala také Adéla Klečková, která běžela 400m. „Trochu se čtyřstovky bála. Běžela letos tuto záludnou trať poprvé. Zvolila tak pomalejší tempo a později toho litovala. V závěru závodu mohutně dotahovala. Proto s časem 67,93sec. spokojena nebyla, s druhým místem v kategorii dorostu ano,“ poznamenal k průběhu stříbrský trenér. Na stejné trati i ve stejném rozběhu běžela Michaela Sládková. Ta naopak vyrazila rychleji a v konci jí docházely síly. Čas 67,69sec. ji ale v kategorii juniorek vynesl na třetí místo.

„S medailovým ziskem jsou atleti Baníku spokojeni. Dobře dopadl závod i po organizační stránce a tak se ještě na místě rozhodlo o pořádání mistrovství Severozápadní atletiky mladšího a staršího žactva (14. června ve Stříbře). Na pěkném stadionu se prostě atletům líbí,“ poznamenal Moravec.