Baník získal stříbro a bronz

Plzeň - Atletika: V Plzni se konalo Mistrovství Plzeňského a Karlovarského kraje mladšího žactva.

24.10.2013

Na stadionu Škody Plzeň se konalo finále mistrovství Plzeňského a Karlovarského kraje družstev mladšího žactva v atletice. Pro Baník Stříbro už byl velkým úspěchem postup chlapců i děvčat do finále a v něm stála obě družstva na stupních vítězů.

Přesto, že děvčata odjela silně oslabena, když těsně před závody se zranily opory Dominika Čečková a Kamila Všetičková, skončily závody pro oddíl Baníku velkým úspěchem. „Děvčata v oslabení vůbec na medaili nemyslela, přesto se ji podařilo vybojovat. Na bronz mohla být pyšná, tvrdě o něj bojovala a povedlo se. Chlapci obsadili jen těsně druhé místo, když o pořadí rozhodl větší počet prvních míst ve prospěch Chodova," neskrýval spokojenost předseda oddílu atletiky B. Stříbro Vladislav Moravec.

Nejlepším týmem děvčat byla Viktoria Plzeň, která vybojovala celkem 148 bodů, druhý Sokol SG Plzeň Petřín získal 127 bodů a třetí Baník 73 bodů. Nejúspěšnějším závodníkem B. Stříbra byl Aleš Janda před Markem Vyšínem a Adamem Horníkem. Z děvčat nejvíce bodů získala Aneta Bláhová, druhou nejúspěšnější byla Lucie Dedková a třetí Laura Gabčová. Nejúspěšnější disciplínou chlapců byl běh na 1500m, u děvčat pak vrh koulí.

„Trenéři Alexandr Matulka, Martin Nedbal a Václav Dedek byly z výkonů svých svěřenců mile překvapeni a s výsledky více než spokojeni. Spokojeni mohou být i zástupci města Stříbra, díky jejichž podpoře se mohou žáci a žákyně závodů zúčastňovat," dodal Moravec.

24.10.2013 VSTUP DO DISKUSE
Snímky z utkání Lom - Konstantinovy Lázně.
9

Lídři nezaváhali, Chodský Újezd i Lom nadále vládnou

Návštěva prezidenta ČR Miloše Zemana v Horšovském Týně
85

OBRAZEM: Měli byste opravit Míčovnu, vzkázal prezident v Horšovském Týně

FOTOGALERIE: Dva autoři vystavují v muzeu

Černošín – V černošínském muzeu byla zahájena výstava fotografií Moniky Šavlové z Kladrub a Štefana Kučíka ze Stříbra.

SLEDUJTE ON-LINE: Prezident Miloš Zeman diskutuje s občany v Horšovském Týně

Plzeňský kraj - Sledujte s Deníkem návštěvu prezidenta v kraji.

Stříbro – Spolupráce mezi městy Stříbro na české straně a Vohenstrauss na německé straně, trvá už několik desetiletí. Ta oficiální, na základě smlouvy o partnerství, pak 25 let. A právě tu chtěli zástupci obou měst stvrdit společným přátelským setkáním.

Nebude to jednoduché, míní kouč Vrba

Lucern (od zvláštního zpravodaje Deníku) – V české lize suverénně kralují a zdolávají jednu těžkou překážku za druhou. A uspět chtějí také v Evropské lize. Fotbalisty Viktorie Plzeň čeká dnes večer třetí zápas ve skupině G – na stadionu v Lucernu se postaví FC Lugano, poslednímu týmu ve skupině.