První dvě mistrovská utkání sehráli basketbalisté Slavoje Tachov v krajském přeboru I. třídy, kam se jim podařilo postoupit po loňské vydařené sezóně. Na domácí palubovce přivítali dvě družstva jednoho klubu - Lokomotivu Plzeň.

Slavoj Tachov - Lokomotiva Plzeň B 78:62 (16:11, 32:27, 59:49).

V sobotu večer nastoupilo na palubovku sportovnáí haly v Tachově rezerva Lokomotivy. Tachovským se hned v úvodu podařilo vybudovat si malý náskok. V dalším průběhu utkání si dokázali vedení nejen udržet, ale postupně ho zvýšili až na konečný rozdíl šestnácti bodů.

Trojky: 1:4. Fauly: 19/16. Trestné hody: 20/7–19/12.

TACHOV: Rous - 29, Minich - 15, Kop - 12, Brachtel - 10, Fejt - 3, Holub - 3, Sluka - 2, Filo - 2, Svoboda - 2, Bejlovec.

Slavoj Tachov - Lokomotiva Plzeň A 75:90 (15:27, 41:45, 55:72).

V neděli dopoledne přijelo „A“ družstvo Lokomotivy a jeho hra byla podstatně kvalitnější. Hráči o sobě na hřišti věděli a rychlými a přesnými přihrávkami dokázali obranu Tachova „rozebrat“. Z vypracovaných pozic navíc přesně zakončovali, a tak jejich vedení bylo naprosto zasloužené. V posledních několika minutách prvního poločasu však domácí borci dokázali zabojovat a z náskoku soupeře zůstaly pouhé čtyři body. Po přestávce však nezachytili nástup plzeňských a během čtyř minut prohrávali o patnáct bodů. Poslední čtvrtina, kdy již bylo o výsledku prakticky rozhodnuto, byla zbytečně vyhrocená. Začalo to vzájemnými slovními výpady, pokračovalo udělením technické chyby trenérovi domácích Minichovi za komentování výkonu rozhodčích, pak následovalo několik zbytečných faulů při strkanicích pod oběma koši a vše vyvrcholilo diskvalifikující chybou pro hráče Lokomotivy, který nakopl jednoho z domácích zcela mimo hru s míčem.

Trojky: 5:7. Fauly: 23/28. Trestné hody: 33/12– 25/15.

TACHOV: Rous - 22, Minich - 16, Kop - 11, Brachtel - 8, Fejt - 6, Sluka - 5, Svoboda - 5, Bejlovec -2.

Úvod do nové sezóny tak basketbalistům Slavoje Tachov vyšel pouze z poloviny.Družstvo ukázalo, že má na to, aby důstojně odehrálo vyšší soutěž. Zároveň však také zjistilo, že přetrvávají dlouhodobé problémy. Stále chybí klasický rozehrávač, který by dokázal hru lépe organizovat. Jaroslav Kop tuto roli sice zvládá, ale pokud vystřídá, je na hřišti zmatek. Velké nedostatky jsou také v obraně - proti střelbě z dálky se v neděli ukázala jako naprosto neúčinná. Naprosto tragická je pak střelba trestných hodů. Tachovští o víkendu proměnili pouze devatenáct ze třiapadesáti pokusů, tj. necelých 36 procent. Faktem zůstavá, že na společnou přípravu mají hráči velmi málo času. Většina z nich studuje mimo Tachov a trénují tak spolu maximálně jednou týdně. Sezóna však teprve začíná, tak jim držme palce, ať se jim v dalších zápasech daří co nejlépe.