V sobotu dopoledne se konal ve Stříbře závod „Běh kolem Mže". Celkovým vítězem se stal Pavel Burt ze Sport clubu Plzeň před Václavem Pundou z RBZ Praha a Martinem Mužíkem z Tachova.

Na start 45. ročníku se postavilo 58 závodníků. Prvních dvacet ročníků však mělo původně jiný směr, jak Deníku vysvětlil jeden z pořadatelů Jaroslav Kotek.

„Původně to byl běh VTJ, tedy vojenské tělovýchovné jednoty a běhalo se na druhou stranu směrem k bývalé vojenské plovárně, tedy na západ. Od roku 1990 se závod změnil, začalo se pod B. Stříbro běhat na Vranov. Je to závod pro dospělé, vždy se přihlásí kolem 50 až 70 běžců," uvedl Kotek.

Že jde o vyhlášený závod potvrdila i účast běžkyně Michaely Havlíčkové z Klášterce nad Ohří, která startovala s číslem 100.

„O závodu vím z internetu a navíc mě sem pozvali domácí atleti, když jsme se před měsícem potkali na soutěži v Chebu. Ráno jsem přijela vlakem, hned po závodu jedu zpět, musím dnes ještě stihnout zpívat na charitativním koncertě v Klášterci pro nemocnici," usmívala se aktivní běžkyně, která přijela ze 130 km vzdáleného Klášterce nad Ohří.

Domácí závodníky reprezentovali také Ivan a Lucie Davidovi. „Byla perfektní trať a počasí, prostě ideální. Sice to na některých místech klouzalo, málem jsme i spadli, ale zvládli jsme to. Hned zítra jedeme na běh do Pístova, to teprve bude pravá divočina. Do konce roku nás ještě čeká Mikulášská dvacítka, Vánoční míle a Silvestrovský běh," uvedli stříbrští závodníci.

Jednotlivé kategorie vyhráli L. Davidová, P. Burt, J. Novák, I. David a V. Šůcha.

Martina Sihelská